Złotoryjanie pobiegli na trasie Toyota Półmaraton

ZŁOTORYJA.  W niedzielę 18 sierpnia br. w Wałbrzychu ponad 3 tysiące biegaczy wystartowało w jubileuszowej edycji XX Toyota Półmaratonie zaliczanym do Korony Polskich Półmaratonów oraz biegu na dystansie 10,5km. Wysokie nagrody finansowe, znakomita organizacja oraz możliwość wylosowania samochodu osobowego spowodowały, że wałbrzyski Rynek oraz ulice zapełniły się doszczętnie kibicami i zawodnikami. Emocje były zarówno na dystansie 10,5 km, jak i 21 km. Bieg główny został zdominowany przez zawodników z Kenii. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył z czasem 1:09:10 Hilary Kimaiyo, w klasyfikacji kobiet najszybsza była Joyline Chemutai czas 1:16:37.

Mimo kolejnej zmiany trasy, która składała się z dwóch pętli, to dalej wałbrzyski półmaraton jest najtrudniejszym biegiem w ramach Korony Polskich Półmaratonów, klasyfikowanym jako bieg górski.

W Wałbrzychu wystartowała 10 osobowa reprezentacja Złotoryi. Znakomite 3 miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Anna Ficner, a Robert Kuriata wywalczył 2 miejsce w klasyfikacji wiekowej M50. Ewa Kurek i Szymon Kuca w Wałbrzychu zdobyli Koroną Półmaratonów Polski.