Pełna pula Olimpii (FOTO)

OLSZANICA. Olimpia Olszanica nowy sezon rozpoczęła z przytupem, bo na własnym boisku pokonała Fenix Pielgrzymka 7:3. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym i tylko na własne życzenie pozwolili przyjezdnym wyjechać z łupem bramkowym. Olimpia miała okazję by jeszcze wyżej pokonać dzisiejszego rywala, ale nawet czterobramkowa zaliczka pozwoliła jej zostać pierwszym liderem w V grupie legnickiej B-klasy.

Strzelanie rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w 4. minucie Kamil Marszał długim podaniem uruchomił Tomasza Hyskiego, który otworzył wynik meczu. Niedługo później skiksował jeden z defensorów Fenixa, zaskakując swojego bramkarza. Miejscowi również nie potrafili wystrzec się błędów, a dwa z nich przyniosły trafienia dla zespołu z Pielgrzymki. Oba gole zdobyte przez gości w pierwszej połowie na swoje konto zapisał Mateusz Myśliński, najpierw lobując golkipera Olimpii, a niedługo później pokonując go z bliska po podaniu od… obrońcy Olimpii. Trafienia napastnika Fenixa rozdzieliły dwa gole miejscowych, zdobyte przez Stanisława Rozmusza oraz Tomasza Hyskiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy szarżujący Rozmusz został sfaulowany w polu karnym i gola „do szatni” z jedenastu metrów dorzucił jeszcze Piotr Olechowski.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i to Olimpia dyktowała warunki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3, a po zmianie stron dla miejscowych trafili Hyski oraz wprowadzony na boisko Marcin Broczkowski, natomiast w barwach Fenixa do protokołu meczowego raz jeszcze wpisał się Myśliński, kompletując hat- tricka.

Olimpia Olszanica – Fenix Pielgrzymka 7:3 (5:2)
Hyski x3, Rozmusz, Olechowski (k), samobójcza, M. Broczkowski – Mateusz Myśliński x3
Olimpia: W. Pisarski – Lisowski, Iwaniak, Kobeluszczyk, Olechowski (82. Stefanko), T. Pisarski, Rozmusz (70. M, Broczkowski), Jasnoch (46. Paszut), Hyski, Marszał, Sobczyszyn (60. Biskupski)
Fenix: Rudnik – Garliński, Stworzyjan, Dudek (40. M. Siwiński), Kostrzewa, Rachwał, Grabowski, Danielak (73. A. Siwiński), Janiszewski (62. Wędzina), Mateusz Myśliński, Mariusz Myśliński

{gallery}galeria/sport/01-09-19-Olimpia-Olszanica-Fenix-Pielgrzymka-fot-dawid-graczyk{/gallery}