Złotoryjanie zmierzyli się z Maratonem Warszawskim

ZŁOTORYJA. W niedzielę odbył się 41. Maraton Warszawski.  Uczestnicy wystartowali o godzinie 9 spod stadionu Polonii na ul. Konwiktorskiej. Trasa 41. Na trasie tego elitarnego biegu nie zabrakło złotoryjskich biegaczy...

Maratonu Warszawskiego została wytyczona w centralnej części Warszawy - od Kępy Potockiej, przez Cytadelę do Łazienek Królewskich. Biegacze minęli Stadion Narodowy, ZOO, dwukrotnie przekraczali również Wisłę, mostami Świętokrzyskim i Gdańskim. Maraton Warszawski to jeden z najstarszych biegów rozgrywanych w Polsce na tym dystansie (42,195 km). Zazwyczaj odbywa się w ostatnią niedzielę września. W tym roku pobiegło prawie 6 tys. osób. Uczestnicy, dla których dystans maratonu był zbyt dużym wyzwaniem, mogli wystartować w sztafecie maratońskiej lub Biegu na Piątkę.

Zwycięzcą Maratonu Warszawskiego został Dadi Yami Gemeda z Etiopii z wynikiem 2:11:39. Najszybszym Polakiem był Dariusz Nożyński, który z czasem 2:24:52 i zajął 8. miejsce.
Wśród kobiet wygrała Kenijka Rebecca Jepchirchir Korir z czasem 2:29:04. Najszybsza Polka – Joanna Dorociak zajęła 6. miejsce z czasem 2:59:16.

W Warszawie wystartowali również złotoryjanie.

44 miejsce w klasyfikacji generalnej i 1 miejsce w klasyfikacji wiekowej M50 zajął Robert Kuriata ZLB Ren-But Złotoryja czas 2:52:46. Tomasz Szpiter Olaws Złotoryja z czasem 3:23:22 był 435 i 24 w kategorii wiekowej M50.