Emocje na turnieju o Puchar Wójta (FOTO)

PIELGRZYMKA. XVIII odsłona Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Pielgrzymka za nami. Emocji nie brakowało, a kilkukrotnie sięgnęły one zenitu, wiele meczów musiało się podobać kibicom i organizatorzy mogą z pełnym przekonaniem powiedzieć iż stanęli na wysokości zadania. Pod nieobecność ostatniego gminnego mistrza, Damiana Gądzińskiego, na tron w najsilniejszej i najliczniej obsadzonej kategorii powrócił miejscowy człowiek orkiestra – Jarosław Pisarski, który po fantastycznym boju pokonał Mirosława Chojeckiego, a w otwartych mistrzostwach, Mateusza Kozaka zdetronizował Marcin Marańda, na co dzień reprezentujący trzecioligowy KTS Jelenia Góra.

Do zmagań przewidzianych dla mieszkańców gminy zgłosiło się łącznie 24 zawodników i zawodniczek, najwięcej emocji budziła rywalizacja w kategorii mężczyzn do 55 roku życia. Pod nieobecność dzierżącego mistrzowski tytuł Damiana Gądzińskiego, kilku zawodników poważnie myślało o złocie, jednak pierwsze mecze pokazały, że rywalizacja zostanie rozstrzygnięta w tercecie Kamil Piszczałka – Mirosław Chojecki – Jarosław Pisarski.

Bezpośrednie pojedynki zamiast sytuację wyjaśnić… jeszcze mocniej ją skomplikowały, ponieważ Piszczałka pokonał Pisarskiego, lecz przegrał z Chojeckim i stało się jasne, że rywalizacja Jarosława Pisarskiego z Mirosławem Chojeckim przesądzi o tytule.

Doskonale znany z piłkarskich boisk Chojecki miał „piłkę meczową”, gdyż w piątym secie powinien odskoczyć rywalowi na dwa punkty, lecz skiksował i ostatecznie, po kapitalnej wymianie ciosów musiał uznać wyższość Pisarskiego.

Mimo wygranej, przewodniczący miejscowej Rady Gminy nie mógł być pewny ostatecznego triumfu, gdyż o kolejności decydował bilans setów. Po podliczeniu okazało się, że obaj zawodnicy mieli identyczną różnicę, więc dzięki wygranej w bezpośrednim pojedynku, Jarosław Pisarski po krótkiej przerwie przejął tytuł gminnego mistrza. Co ciekawe, wynik ich starcia mógłby być nieistotny, gdyby Chojecki stracił jednego seta mniej, na przykład w meczu… ze swoim synem, którego pokonał 3:1. Miłosz nie był zadowolony z pokrzyżowania planów tacie, jednak Mirosław przyjął cała sytuację z uśmiechem i zapewne w przyszłym roku znowu stanie do walki o pierwsze miejsce.

Choć pozostałe kategorie tak dużych emocji nie przyniosły, to biorący w nich udział zawodnicy i zawodniczki potrafili stworzyć ciekawe widowisko. Po zakończeniu pierwszej części, Tomasz Sybis, który również brał czynny udział w turnieju, wraz z Panią Beatą Gralak, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

O tym, że w Pielgrzymce lubią i potrafią grać w tenisa stołowego wiadomo od dawna, jednak w głowach miejscowych radnych zrodził się pomysł, by pojechać na XXI Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych, a dzisiejsze zmagania pokazały, że wójt Tomasz Sybis miałby z kogo zbudować solidny zespół na ten turniej.

Do Otwartych Mistrzostw Gminy Pielgrzymka zgłosiło się aż 32 graczy, w tym spora część reprezentująca kluby z województwa dolnośląskiego. Byli zawodnicy złotoryjskiego Ursusa, z broniącym tytułu Mateuszem Kozakiem na czele, mocny skład wystawił UKS Żak Gierałtowiec, ale złoto ostatecznie powędrowało do Jeleniej Góry, skąd przybył Marcin Marańda.

Zanim zawodnik tamtejszego KTS-u przypieczętował swój triumf, w efektownym półfinale pokonał Mateusza Kozaka, a wiele osób ochrzciło to starcie przedwczesnym finałem. Mimo wielu ciekawych wymian, trzecioligowiec pokonał ustępującego mistrza 3:1 i dołączył do Grzegorza Marud, który kilka minut wcześniej zakończył rywalizację z Pawłem Wojnarowiczem, zwyciężając 3:0.

W meczu o złoto, Marańda zwyciężył dwa pierwsze sety, lecz w trzeciej odsłonie reprezentant UKS Żak Gierałtowiec wrócił do gry, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika reprezentującego barwy lidera III ligi zachodniej.

Równolegle toczył się bój Mateusza Kozaka z Dawidem Jakubikiem i podobnie jak w we wcześniejszej fazie, zawodnik UKS Ursus Złotoryja wygrał 3:2, co dało mu przepustkę do walki o srebro.

Tutaj Kozak poszedł za ciosem, zamykając turniej efektownym 3:0 z Grzegorzem Marud i ostatecznie kończąc rywalizację na drugim miejscu.