Pobiegli w Liberec Natura Run

ZŁOTORYJA. Większość masowych biegów w Polsce i na świecie została odwołana lub przeniesiona. Mimo ogromnej determinacji organizatorów RunCzech oraz przestrzeganiu zasad sanitarnych udało się przeprowadzić jeden z najbardziej krajobrazowych wyścigów Republice Czeskiej czyli Liberec Mattoni Natura Run. Liberec Nature Run, jak sama nazwa wskazuje, rozpoczyna się w samym sercu Liberca, na rynku przed ratuszem. Zawodnicy mieli do wyboru dwie długości tras 12 i 23 km.

Poza górskim charakterem biegu i krosowej trasie biegaczom najbardziej w pamięci został ostra wspinaczka na „ szalonym kamieniołom”. Nagrodą za zdobycie tego odcinka były piękne widoki i otaczająca przyroda. W Libercu wystartowało ponad 1000 osób. Oba dystanse zostały zdominowane przez zawodników gospodarzy. 12 Kilometrów wygrał Jachym Kovar czas 43: 23, 23 kilometry najszybciej pokonał Vit Pavliśta zw czasie 1:23:47.

W Natura Run była również widoczna Polska grupa reprezentująca Powiat Złotoryjski – Robert Kuriata był najszybszym biegaczem z Polski na dystansie 23 kilometrów i wygrał kategorię wiekową.