Smakowite derby w B-klasie (FOTO)

OLSZANICA.  Chociaż Olimpia Olszanica była nad Radziechowianką w ligowej tabeli, grała przed własną publicznością, a dodatkowo przez ponad godzinę miała przewagę jednego zawodnika, to nie potrafiła wykorzystać tych okoliczności i została rozbita w meczu derbowym(derby gminy Zagrodno) aż 5:0. Pierwsza połowa naznaczona była sporą ilością fauli, kontuzji oraz tego, co w futbolu najważniejsze, czyli goli. Goście przed przerwą trzykrotnie pokonali golkipera miejscowych, a po zmianie stron dorzucili dwa trafienia – pierwsze rodem z serii „piłkarskie jaja”, natomiast drugie, autorstwa Krzysztofa Szczoczarza, nieprzeciętnej urody.

Przed dwoma miesiącami oba zespoły mogły się zmierzyć w meczu decydującym o brązowym medalu turnieju o Puchar Wójta Gminy Zagrodno. Wówczas Radziechowianka zwyciężyła 2:0, nadając ton boiskowym wydarzeniom.

Dzisiejsze starcie miało zupełnie inny ciężar gatunkowy i trudno było wskazać faworyta. Od pierwszych minut nad murawą unosiła się derbowa atmosfera, bo zawodnicy obu ekip nie przebierali w środkach, co skutkowało kolejnymi faulami, kartkami, a nawet kontuzjami.

Mimo to, kibice nie mogli narzekać na nudę, bo zanim sędziowski zegarek wskazał trzydziestą minutę, zdążyli obejrzeć trzy gole, czerwoną kartkę i dwie wymuszone kontuzjami zmiany! Najlepszy strzelec Radziechowianki, Sebastian Sokołowski zagrał nieco ponad kwadrans, a mimo to zdołał wpisać się do protokołu pomeczowego, szybko otwierając wynik.
Na 2:0 podwyższył Dawid Józefów, dobijając strzał jednego z kolegów, natomiast trzeci cios zadał zmiennik Sokołowskiego – Krzysztof Szczoczarz, strzałem z pierwszej piłki, pod poprzeczkę, finalizując dośrodkowanie Grzegorza Dobruckiego.

Kapitalne rozpoczęcie gości było na wagę złota, bowiem kilka chwil po golu Szczoczarza, ręką za polem karnym zagrał Przemysław Dobrucki i sędzia pokazał golkiperowi z Radziechowa czerwoną kartkę.
Mogło się wydawać, że miejscowi poczują krew, a gra w przewadze będzie ich napędzać do odrabiania strat. Tuż po wznowieniu gry sygnał do ataku dał nawet Tomasz Hyski, po centrze z rzutu rożnego, głową obijając poprzeczkę bramki gości. Jak się później okazało, był to jeden z niewielu ofensywnych akcentów Olimpii, która kompletnie nie potrafiła wykorzystać czerwonej kartki Dobruckiego.

Różnica w liczebności była niewidoczna, bo to Radziechowianka prowadziła grę, stwarzała sytuacje i trafiała do siatki. Dawid Józefów sprawił nieco problemów Patrykowi Sobesto, oddając techniczny strzał z okolic „szesnastki”, następnie uderzenia „szczupakiem” próbował Konrad Słoński, jednak z tej opresji bramkarz Olimpii również wyszedł obronną ręką.

W 63. minucie przewaga Radziechowianki przyniosła im czwartego gola. Gola wybitnie niecodziennego, rzadko spotykanego nawet na boiskach popularnej „ósmej ligi mistrzów”. Po podaniu z głębi pola, sam na sam z golkiperem wyszedł Krzysztof Szczoczarz, który mając masę czasu i miejsca uderzył prosto w bramkarza, przy dobitce trafił w poprzeczkę, trzecią próbę na linii bramkowej zatrzymał Marcin Broczkowski, aż wreszcie do piłki dopadł Słoński, lecz ponownie ofiarną interwencją popisał się defensor Olimpii, jednak piąty strzał gości znalazł wreszcie drogę do siatki!

Wysokie prowadzenie nie zadowalało podopiecznych Krzysztofa Kowalczyka, którzy szukali kolejnych trafień. Po jednym z ataków goście wywalczyli rzut wolny pośredni z pola karnego Olimpii, ale tuż nad bramką przymierzył Daniel Bajkowski.

Strzelanie, w świetnym stylu, zakończył Krzysztof Szczoczarz, który kolejny raz otrzymał długie, górne podanie i po wcześniejszym wygraniu pojedynku z obrońcą, popisał się fantastycznym lobem, ustalając tym samym wynik derbowej rywalizacji.

Olimpia Olszanica – Radziechowianka Radziechów 0:5 (0:3)