Sukcesy młodych wojowników taekwon-do

JAWOR/ZŁOTORYJA. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Brzegu Dolnym odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwon-do. W turnieju wystartowało 14 zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi. Podopieczni Gabrieli i Karola Forgiel zdobyli 3 medale - 2 srebrne i 1 medal brązowy:

- Oskar Widomski - II miejsce techniki specjalne (96 zawodników w kategorii)
- Karol Malinowski - II miejsce układy zielonych pasów (22 zawodników w kategorii)
- Mateusz Pajdak - III miejsce układy żółtych pasów (25 zawodników w kategorii)

Bardzo dobrze spisali się również pozostali zawodnicy, którzy zajęli 5. miejsca przegrywając swoje pojedynki o medal:
- Natalia Serok - V miejsce układy zielonych pasów (24 zawodniczki w kategorii)
- Angelika Krzywdzińska - V miejsce układy żółtych pasów (18 zawodniczek w kategorii)
- Miłosz Szarata - V miejsce układy żółtych pasów (25 zawodników w kategorii)
- Mikołaj Czaban - V miejsce układy zielonych pasów (22 zawodników w kategorii)
- Oskar Widomski - V miejsce układy pow. niebieskiego pasa (31 zawodników w kategorii)
- Mikołaj Czaban - V miejsce techniki specjalne (96 zawodników w kategorii)
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików były najważniejszym startem w sezonie w tej kategorii wiekowej.

Zawodnicy Sportowej Akademii Taekwon-do zdobyli łącznie 22 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. We wszystkich kategoriach wiekowych punktowanych w SSM (młodzik, junior młodszy, junior) zawodnicy SAT w sezonie 2020 zdobyli 73 pkt.

Starty w sezonie 2020 były możliwe dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Złotoryja i Gminy Jawor.