Młodzież ZTT na turniejach halowych

ZŁOTORYJA. W miniony weekend młodzi zawodnicy Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego próbowali swoich sił - ze zmiennym szczęściem - na kortach Szczawna Zdroju, Poznania, Krakowa i Warszawy.

W kategorii kadetów ( do 16 lat) na Mistrzostwach Dolnego Śląska Mateusz Błaszczyk zdobył brązowy medal w grze deblowej w parze z Kornelem Kolkiem Szczawno Zdrój. O finał minimalnie przegrali ze zwycięzcami turnieju; Marcinem Andrzejczukiem i Antonim Pankowskim 4/6 6/7(5). W grze pojedynczej Mateusz w walce o ćwierćfinał po wyrównanej grze uległ 2/6 6/3 11/13 !

Najdalej po punkt w rankingu PZT, wybrał się Michał Olejniczak , swój pierwszy turniej w kategorii młodzików zagrał w warszawskim WTK Break. W pierwszej rundzie uległ niestety Vincentemu Fletcherowi z Astry Książenice.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem na WTK skrzatów w Krakowie był Piotr Łoziński ZTT Złotoryja, który z grodu Kraka przywiózł brązowy medal. W efektowny sposób przeszedł dwie rundy pokonując Jakuba Mitonia z UKT Winner Kraków 6/0 6/1 i Mikołaja Dobrowolskiego Olsza Kraków 6/1 6/0, o wejście do finału uległ Łukaszowi Bury UKT Yonex Trzebinia 0/6 2/6.

W WTK skrzatów (do 12 lat) w Sobocie pod Poznaniem dzielnie walczył Mateusz Gagatek ZTT Złotoryja . W pierwszej rundzie pokonał Aleksandra Stala z WKS Śląsk Wrocław 6/2 6/2, o ćwierćfinał uległ Maksymilianowi Łyskawie 3/6 1/6. Mati walczył jeszcze w grze deblowej w parze z Janem Niewczykiem z Pobiedzisk kończąc turniej na ćwierćfinale.