Złotoryjscy tenisiści z medalami

ZŁOTORYJA. Na złotoryjskich kortach odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska skrzatów (do 12 lat). Gospodarze spisali się na medal i wywalczyli cztery krążki . Eliminacje grupowe wyłoniły ćwierćfinalistów, wśród których znalazło się dwóch z sześciu startujących zawodników Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego.

Piotr Łoziński zdobył srebro, wygrywając pojedynek o półfinał z Ignacym Pankowskim (Szczawno Zdrój) 6/2, 6/7, 10/7. W grze o finał wygrał z Beniaminem Babczyńskim (STZ Polkowice) 6/4, 6/1. Dopiero w finale uległ nieznacznie Szymonowi Ciemnemu (KKT Wrocław) 4/6, 7/5, 8/10.

Mateusz Gagatek zajął 5. lokatę. Miejsca 9-12 zajęli Bartłomiej Korzystko, Miłosz i Nikodem Boruccy i Miłosz Goda.

Złoty medal w deblu wywalczyła para Szymon Adamczyk (TOP TENIS Lubin) i Piotr Łoziński, srebrny zdobyli Ignacy Pankowski i Mateusz Gagatek, brązowy medal trafił w ręce Miłosza i Nikodema Boruckich. Miejsce 5. zajęła para ZTT Bartłomiej Korzystko i Miłosz Goda.

Trenerzy Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego Jacek Kuczyński, Mariusz Czernatowicz i Łukasz Pluta zgodnie podkreślają wysoki poziom zaangażowania swoich zawodników.

Turniej był dobrym przygotowaniem drużyny skrzatów do drużynowych mistrzostw Polski, na które nasi zawodnicy już jutro wyjadą z trenerem Jackiem Kuczyńskim i prezesem ZTT Marcinem Gagatkiem do Bielska-Białej.