Orzeł pokonał Wilkowiankę

ZAGRODNO. Przed dzisiejszym meczem Orła Zagrodno z Wilkowianką Wilków, w obu ekipach panowały zgoła odmienne nastroje. Ci pierwsi przystępowali do spotkania po porażce derbowej ze Skorą Jadwisin, natomiast podopieczni Stefana Szaraty mieli za sobą wygraną 25:0 z Olimpią Olszanica. Po końcowym gwizdku uczucia były już odwrotne, bo Orzeł wygrał 4:1, wyprzedzając tym samym Huragan Proboszczów, który musiał uznać wyższość Sokoła Krzywa.

Sam mecz nie był niestety porywającym widowiskiem, a przez znaczną jego część gra toczyła się w środkowej strefie. Początek był jednak piorunujący, bo gospodarze potrzebowali… 14 sekund by po raz pierwszy pokonać Marka Łukawskiego! Orzeł błyskawicznie ruszył do ataku, Michał Kaliciak dobrym podaniem obsłużył Szymona Kaliciaka, który wpadł w pole karne i pewnym strzałem w długi róg dał swojemu zespołowi prowadzenie. Kolejne minuty upływały pod znakiem chaotycznej kopaniny, przerwanej przez kolejny atak miejscowych. Tym razem blisko trafienia do siatki był Mariusz Miklas, ale jego uderzenie po rękach Marka Łukawskiego zatrzymało się na słupku. W końcowych fragmentach pierwszej połowy w defensywie Orła widać było zbytnie rozluźnienie, przez co przytrafiały się proste błędy, jednak Wilkowianka nie potrafiła z nich skorzystać. Tuż przed przerwą gospodarze mieli jeszcze jedna okazję, kiedy to po rzucie rożnym Łukawski został zmuszony do sporego wysiłku, nie dając się jednak pokonać.
Po zmianie stron nie uświadczyliśmy zmiany obrazu gry. Poprawiła się natomiast skuteczność graczy Orła, którzy większość ze stwarzanych szans wykorzystali. Drugie trafienie padło po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mariusza Miklasa, lecz w tej sytuacji najlepszą robotę wykonał Grzegorz Sokołowski, ekwilibrystycznie zgrywając piłkę sprzed linii końcowej wprost do Damiana Kroczaka, który nie miał problemów by z bliska wbić ją do siatki. Emocje zakończyły się na kwadrans przed końcem, bo Orzeł w przeciągu minuty jeszcze dwukrotnie trafił do bramki. Najpierw idealne dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Bieleckiego silnym strzałem głową sfinalizował Sokołowski, a następnie efektowną akcję w trójkącie Marek Adachowski – Szymon Kaliciak – Damian Kroczak, nie mniej efektownym lobem wykończył ten ostatni. Podobnie jak w pierwszej połowie, najlepsze sytuacje goście stworzyli sobie w końcówce. W 83. minucie sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym i wskazał na „wapno”. Bartłomiej Bielak z jedenastu metrów obił jednak słupek. Kilka chwil później Wilkowianka dopięła już swego. Piłkę tuż przed polem karnym przejął Michał Maciejski, wymanewrował trzech rywali i uderzył w kierunku dalszego słupka, zaskakując Marcina Toczka.
Orzeł Zagrodno – Wilkowianka Wilków 4:1 (1:0)
Sz. Kaliciak 1’, Kroczak 61’, 76’, Sokołowski 75’ – M. Maciejski 85’
Orzeł: Toczek – Ł. Bielecki, Sokołowski, B. Bielecki (73. Muczyń), Karasiński, Miklas, Baranowski, Kaczyński (50. Adachowski), Kroczak, Sz. Kaliciak (85. Graczyk), M. Kaliciak
Wilkowianka: Łukawski – Golema, Kuca, Parański (75. Borycki), Skrzypczyk, Stafisz, Woch, Pinczyński, T. Maciejski, M. Maciejski, Bielak (89. Dubiel)