Tenis złotoryjski w gazie

ZŁOTORYJA.   Sezon na kortach tenisowych dopiero się rozkręca, a zawodniczki i zawodnicy Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego mocno już zaznaczają swoją przynależność do dolnośląskiej i krajowej czołówki w poszczególnych kategoriach wiekowych. To powinien być sezon ZTT na krajowych kortach !

W minionym weekendzie wydarzeniem jest sukces Wiktora Kubicza ZTT (17-letni junior), który wywalczył 3 miejsce w OTK seniorów w Grand Prix Ziemi Lubuskiej LOTTO TOUR  (( wygrał grupę ; z Arnoldem Kokulewskim  6/4 6/2 , z Błażejem Krzeptowskim 4/6 6/2 10/7, z Mateuszem Iżyckim 7/5 1/6 7/10. A w grupie finałowej z Rafałem Szmyrem 4/6 3/6, i Adamem Mrukiem 1/6 0/6 ).

W Mistrzostwa Dolnego Sląska kadetów  dwa srebrne medale z Jeleniej Góry przywiózł Karol Stącel ZTT Złotoryja, który w finale uległ Makaremu Adamkowi 1/6 1/6, w półfinale wygrał z Kacprem Graczykiem J.Góra 6/1 6/1 a w ćwierćfinale pokonał Maksymiliana Bieleckiego J.Góra 6/1 6/2.... drugie srebro zdobył w turnieju deblowym w  parze z Jędrzejem Glinką Szczawno Zdrój .
Na tych samych mistrzostwach wśród dziewcząt Patrycja Sadlik ZTT Złotoryja w singlu również zdobyła srebro pokonując w ćwierćfinale Paulę Błaszczyk NST 6/1 6/2 w półfinale Hannę Pajdowską STZ Polkowice 6/0 7/6(1) a w finale przegrała z Klaudią Lewińską KT Jel.Góra 5/7 2/6.
 Podopieczni trenerów Jacka Kuczyńskiego i Mariusza Czernatowicza ostro wchodzą w sezon letni z sukcesami indywidualnymi, ale w planach mają też "apetyt" na medale drużynowych Mistrzostw Polski...

Od lewej. . Trener Jacek Kuczyński. ..Kornel Zdaniuk. .Mateusz Błaszczyk. .Wiktor Hajduk. ..Karol Stącel. .Wiktor Kubicz. ..Katarzyna Piechowicz. .Bartłomiej Roś i trener Mariusz Czernatowicz