Tenisowa Polska w cieniu ZTT

ZŁOTORYJA. Trwa dobra passa złotoryjskich tenisistów... Wiktor Kubicz na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów w Szczawnie Zdroju (5-6.06.2016) zdobył złoto w singlu i srebro w grze deblowej.  17 - latek z Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego pokonał kolejno Jakuba Pełkę z Bytomia 6/3 6/4, rozstawionego z 4 Jakuba Mazurka z Krakowa 6/0 6/1, w półfinale  nr 1 turnieju Bartosza Łosiaka AZS Poznań 7/5 4/6 6/2, i w finale Kamila Stacha z Częstochowy 6/3 6/2, w turnieju deblowym srebro w parze z Bartoszem Bujakiewiczem z Vario-club Żerniki Wrocławskie.

Ale to nie koniec dobrych wieści napływających z obozu złotoryjskich tenisistów...  Jakub Siwak z ZTT , 10-latek po raz drugi wygrał turniej "Olimpijski Kids Cup - Wrocław"  i został zwycięzcą tego cyklu, zdobywając puchar i wielki złoty medal .
 Z kolei do wczoraj na kortach ZTT odbywały się Mistrzostwa Dolnego Śląska skrzatów ( do 12 lat ) . Złotoryjanie okazali się...niegościnni i zdobyli 5 medali:
dwa złote padły łupem Bartłomieja Rosia który tryumfował zarówno w singlu jak i w deblu; Bartek w 1/8 wygrał z Mateuszem Dziedziną KTA W-w 6/4 6/2, w 1/4 z Janem Jakubcem KKT W-w 6/1 6/1, w 1/2 pokonał nr 1 turnieju Krzysztofa Pajdowskiego STZ Polkowice 4/6 6/2 10/8, a w finale Tobiasza Sopolińskiego KKT W-w 6/2 6/2. W turnieju deblowym utalentowany złotoryjanin sięgnął po złoto w parze z K.Pajdowskim.
Do zdobyczy doliczyć trzeba brąz  11-latka ZTT Mateusza Błaszczyka - wygrał z Maciejem Durkalcem AZS AWF W-w 6/2 6/4 o medal pokonał 3 rozstawionego Marcela Działo Szczawno Zdrój  6/1 6/3 , o finał uległ Tobiaszowi Sopolńskiemu KKT W-w 2/6 1/6.
Wśród dziewcząt brąz zdobyła legniczanka w barwach ZTT -  Ewy Czapulak w singlu. Po zwycięstwach nad Hanną Pacholarz Redeco W-w 6/0 6/2 i Kornelią Ejsmont Szczawno Zdrój 6/0 6/4 o finał przegrała z Oliwią Orlińską AZS AWF W-w 1/6 1/6. A  złoto zdobyła w deblu w parze z Natalią Turczuk Vario-Club Żerniki Wrocławskie,  5 miejsce zajęła Patrycja Sadlik ZTT Złotoryja.

Dodajmy , że przyjezdni zawodnicy, rodzice i trenerzy podziwiali pięknie położone korty ZTT , profesjonalną organizację Mistrzostw oraz przyjazną atmosferę. Najlepsi dumnie chwalili się zdobytymi pucharami i medalami Zadowolone miny prezesa ZTT Jarosława Rosia i wiceprezesa d/s sportowych Marcina Gagatka potwierdzają radość z osiągnięć młodych zawodników klubu oraz uznanie dla pracy szkoleniowców - trenerów Mariusza Czernatowicza i Jacka Kuczyńskiego.
Nadchodzące lato będzie z pewnością miało barwy Złotoryi i złotoryjskiego tenisa...