Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Złotoryjanie pojadą na Mistrzostwa Europy

ZŁOTORYJA. Złotoryja po raz kolejny ma powody do sportowej dumy. Decyzją trenerów reprezentacji Polski w Taekwon-do dwóch złotoryjan - Oskar Widomski oraz Jakub Serok, znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na kwietniowe mistrzostwa Europy. Po raz kolejny złotoryjscy taekwon-do'cy staną przed szansą walki o medale najważniejszej imprezy Taekwon-do na Starym Kontynencie. Decyzja szkoleniowców reprezentacji Polski jest pokłosiem dobrych startów obu zawodników podczas marcowych startów w Pucharze Polski i Grand Prix Polski.

Złotoryjanie pojadą na Mistrzostwa Europy

Przypomnijmy, że Widomski dwukrotnie był bezkonkurencyjny w konkurencji walk juniorów do 70 kg, a Serok dwukrotnie stawał na podium w konkurencji układów seniorów stopni III Dan.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Europy Seniorów, Juniorów i Pre-juniorów będzie rekordowa pod każdym względem - 840 zawodniczek i zawodników z 32 europejskich krajów. Nie bez znaczenia jest miejsce, w którym się odbędą, ponieważ gospodarzem będzie nasz kraj. Najlepszych zawodników naszego kontynentu gościł będzie Lublin, a organizacja imprezy wydaje się najlepszą możliwą okazją do świętowania 50-lecia Taekwon-do w Polce, które przypada w tym roku (1974-2024).

Przypomnijmy, że dla Widomskiego to trzeci start z rzędu reprezentując barwy naszego kraju. W zeszłym roku zadebiutował podczas Mistrzostw Europy w Rumunii oraz Mistrzostw Świata w Finlandii, zdobywając dwa brązowe medale w konkurencjach drużynowych, po jednym na każdej z imprez. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy, historyczny medal w indywidualnych walkach.

Serok wraca do reprezentacji po dwuletniej przerwie. Po raz ostatni reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w Chorwacji w 2022 roku, kończąc jednak bez medalu.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 17. i zakończą się 21 kwietnia. Aktualnie zawodnicy trenują w klubie, a w dniach 10-14 kwietnia przebywać będą na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Powiązane wpisy