Górnik zakończył serię Polonii. Dramat piłkarza (FOTO)

ZŁOTORYJA. Po 8 meczach bez porażki fantastyczna seria piłkarzy Polonii Stal Świdnica zakończyła się w Złotoryi. Walczący o uniknięcia grania w barażach o pozostanie w 4 lidze Górnik wygrał po bardzo dobrym meczu 3:1. Ale mecz i wynik znalazły się w cieniu dramatu Marcina FRANCZAKA, zawodnika Górnika dopiero co powołanego do kadry DZPN na Turniej REGIONS CUP. W 37 minucie w starciu w polu karny zawodnik gości Jagielski wybijając piłkę z całej sił trafił butem w nos złotoryjanina. Zawodnik gości ujrzał czerwoną kartkę. Marcin FRANCZAK ze stadionu został zabrany karetką pogotowia. Najpierw na prześwietlenie  a następnie do kliniki we Wrocławiu gdzie musi przejść operację. Miejmy nadzieję , że nie ziści się ten czarny scenariusz...

Pierwsza połowa wyrównana jedynie momentami. Górnik stopniowo zyskiwał przewagę nad rywalem. Jednak znakomicie w bramce Polonii/Stal bronił Kot. Po zdarzeniu w 37 minucie przewaga Górnika była już zdecydowana.

Górnik Złotoryja - Polonia Stal Świdnica 3:1 (1:0)

B.Kłos, Szewczyk, T. Wąsiewski - Sowa (karny)