OLAWS nie pękł przed Kenijczykami

Biegacze z Kenii zajęli wszystkie miejsca na podium XVII Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Na starcie imprezy stanęło około 2400 biegaczy, którym dawał się we znaki padający deszcz.  Zwyciężył czasem 1 godzina 5 minut 23 sekundy  BIWOT  Kipkorir. W klasyfikacji kobiet  najszybsza była zawodniczka z Kenii  KIMUTAI Hellen czas 1:16:08. Wśród reprezentantów Polski  pierwsze miejsce zajął  Łukasz Kondratowicz z czasem 1:15:38.

W wałbrzyskim biegu bardzo dobrze zaprezentował się złotoryjski biegowy team. Mimo trudnych warunków atmosferycznych zawodnicy ze Złotoryi bardzo dzielnie walczyli na trasie. Najszybciej z trudną technicznie trasą poradził sobie Robert Kuriata , ale wszyscy zawodnicy ze Złotoryi zasługują na brawa i gratulacje.

Robert Kuriata zajął 4 miejsc w swojej kategorii wiekowej i był zarazem 31 w "generalce" z czasem 1 godz. 25 minut.

Ale nie mniejszy sukces złotoryjanie odnieśli drużynowo. OLAWS został sklasyfikowany na 11 miejscu na 35 startujących ekip.