Liga w rytmie Męcinki czy Jadwisina?

Podczas ostatniego weekendu wystartowały niższe ligi. W III grupie A-klasy sporą niespodziankę sprawił zespół rezerw Czarnych Rokitki, który zdemolował Błękitnych Kościelec aż 5:1, po pierwszej kolejce usadawiając się na drugiej pozycji. Liderem jest broniąca tytułu Skora Jadwisin, mająca za sobą pokonanie Burzy Gołaczów aż 13:2.  Jedno z ośmiu spotkań nie doszło do skutku. Pojedynek Rataja Paszowice z Wilkowianką Wilków został przełożony wrzesień.

Pierwszym liderem był KS Męcinka, który do rywalizacji stanął dzień wcześniej niż pozostali. Jeden z faworytów do awansu, w sobotę rywalizował w Wiadrowie z tamtejszą Nysą. Zespół Adama Gabrysia nie zawiódł oczekiwań swoich kibiców, wracając do siebie z trzema punktami na koncie. Goście załatwili sprawę w kilka minut, bo wynik w 26. minucie otworzył Marek Popardowski, a kilka chwil później prowadzenie podwyższył Mariusz Słota.

Pośród niedzielnych meczów, najciekawiej zapowiadał się ten w Pielgrzymce. Po raz pierwszy od wielu lat doszło bowiem do ligowej rywalizacji Fenixa z Huraganem Proboszczów. Coroczne zmagania w Pucharze Wójta nie są nawet namiastką emocji związanych z rywalizacją o punkty. Mecz był szybki, zacięty, a chęć zwycięstwa po obu stronach barykady przeogromna. Ostatecznie padł remis, który nie cieszy nikogo. Ludzie z Pielgrzymki twierdzą, że wygrać powinien Fenix, kibice z Proboszczowa przekonują o przewadze Huraganu. Wynik meczu otworzył sprowadzony latem z Orła Zagrodno Andrzej Muczyń, a niespełna dziesięć minut później do wyrównania doprowadził wprowadzony na plac gry z ławki rezerwowych Arkadiusz Sowa.
Nieco w cieniu derbów odbywał się mecz, który niemal gwarantował sporą dawkę emocji. Spotkania Orła Zagrodno z Sokołem Krzywa są ostatnimi czasy niezwykle zacięte i tym razem passa została podtrzymana, choć początkowo nic na to nie wskazywało, bo goście po dziesięciu minutach prowadzili 2:0, a po niespełna dwudziestu 3:1. W drugiej połowie Orzeł zagrał zdecydowanie lepiej, czego efektem były kolejne trafienia i podbramkowe sytuacje. Ostatecznie wygrał zespół z Krzywej, lecz gospodarzom, na otarcie łez pozostanie wspomnienie kolejnej pięknej bramki zdobytej przez Pawła Baranowskiego.

Sporą niewiadomą była postawa Zjednocznych Snowidza, którzy w poprzednim sezonie brutalnie szorowali po dnie II grupy. Siedem punktów nie wystawiało im pozytywnej opinii, jednak po pierwszym meczu Zjednoczeni nie mają się czego wstydzić. 0:1 z Bazaltem Piotrowice na pewno ujmy nie przynosi, zwłaszcza jeśli dodamy, że goście zdobyli gola na cztery minuty przed końcem, kiedy to gospodarze grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Fabiana Biadały.

Od cennego zwycięstwa rozgrywki zaczął Park Targoszyn, który w pierwszej kolejce udał się do Olszanicy na mecz z Radziechowianką Radziechów. Bohaterem gości został sprowadzony z Bazaltu Piotrowice Adam Golonka – autor dwóch trafień. Napastnik Parku trafił też do własnej bramki, lecz ostatecznie jego zespół zwyciężył 3:2, zgarniając pełną pulę.
Z dobrej strony pokazał się beniaminek z Rokitek. Rezerwy Czarnych Rokitki przywitały się z ligą efektownym zwycięstwem nad Błękitnymi Kościelec. Hat- trickiem popisał się Marek Podziewski, a po jednym golu dołożyli Zbigniew Grzybowski i Krystian Mokrogulski. Już po pierwszej połowie było niemal jasne, że punkty zostaną w Rokitkach, bo miejscowi prowadzili trzema golami.

Liderem, po pierwszej kolejce została jednak Skora Jadwisin, która podejmowała Burzę Gołaczów. Goście byli jedną z najsłabszych ekip poprzedniego sezonu, dodatkowo osłabiając się w letniej przerwie. Co ciekawe, aż trzech graczy Burzy trafiło do… Skory, a Łukasz Romanek trzy razy trafił do siatki swojego byłego klubu. Hat- tricka na swoim koncie zapisał również niezawodny Marcin Kulik i Skora ostatecznie wygrała aż 13:2.