Palermo,słońce... maraton

ZŁOTORYJA. Na słonecznej Sycyli odbyła się XXII Edycja Maratona di Palermo.  W zawodach wystartowało 1500 osób z 30 krajów świata.. Linia  startu i mety była wyznaczona na stadionie lekkoatletycznym "Vito Schifani". Pierwsza połowa maratonu biegała do centrum Palermo i była dość łatwa, jednak druga część przypominała bardziej maraton górski.

Biegacze musieli się zmierzyć z pofałdowanym terenem w kierunku morza i plaży Mondello. Dodatkowym utrudnieniem była jeszcze wysoka temperatura powietrza i ostre słońce.
Zwyciężył zawodnik z Kenii Meli Kiprotich z czasem 2 godziny 17 minut i 14 sekund.
W klasyfikacji kobiet najszybsza była zawodniczka z Argentyny Mariana Panteleone.
Liczna była reprezentacja zawodników z Polski, wśród  nich 8 osobowa grupa biegaczy regionu złotoryjsko-głogowskiego. Nasi zawodnicy nie zawiedli ! Jerzy Mazurkiewicz i Robert Kuriata wygrali swoje kategorie wiekowe. Poniżej wyniki naszych reprezentantów:
10 miejsce Jerzy Mazurkiewicz   ZG Rudna czas 2:53:17 katM45 – 1 miejsce
11 miejsce Robert Kuriata     Gates Legnica  czas 2:55:20 katM50- 1 miejsce
19 miejsce Mariusz Polański Olaws Złotoryja czas 3:03:05 katM40 – 4 miejsce
20 miejsce Piotr Wachowiak ZG Rudna  czas 3:05:26 katM40-5 miejsce
37 miejsce Szymon Kuca Olaws Złotoryja czas 3:18:16 kat< M30 – 9 miejsce
101 miejsce Dawid Zdebiak ZG Rudna czas 3:46:06 katM35 – 13 miejsce
111 miejsce Przemysław Napora Olaws Złotoryja czas 3:50:02 – kat<M30 – 14 miejsce
Na dystansie półmaratonu wystartował Marcin Wilk , który w znakomitej kondycji ukończył bieg na 936 miejscu z czasem 2:18:26 w kategorii wiekowej był 76.
Nasi biegacze byli wspierani przez swoich kibiców: Anię, Joannę i Martę.