Medalowe żniwa złotoryjskiego tenisa

ZŁOTORYJA.  Hala Tęcza gościła uczestników Halowego Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatów. Blisko 30 młodych tenisistów z całego Dolnego Śląska walczyło o prymat w grze pojedynczej i podwójnej. Wśród chłopców najlepszy okazał się 11-latek z ZTT Złotoryja Mateusz Błaszczyk, który tryumfował i w singlu i w deblu.

Podopieczny trenera Jacka Kuczyńskiego pokonał kolejno; Kacpra Waszczyńskiego NST 6/0 6/0 , Jakuba Ostaszkiewicza Match Point Wrocław 6/1 6/3, w półfinale zawodnika z nr 1 Antoniego Pankowskiego KT Szczawno Zdrój, a w finale Kaspra Kulpę TOP TENIS Lubin (bratanka Łukasza Kubota) 6/1 6/0 ! Najmłodszy w turnieju Jakub Siwak ZTT zakończył swój udział na I rundzie ulegajac J.Ostaszkiewiczowi W-w 5/7 0/6.  W turnieju deblowym para Mateusz Błaszczyk i Antoni Pankowski zdobyła złoto pokonując w finale 6/1 7/6 parę Kornel kolek FTC Ścięgny i J.Ostaszkiewicz MP W-w.

W turnieju dziewcząt wystąpiły dwie złotoryjanki; Hanna Maciejak przegrała z Salomeą Jasiczek UKS Sportakus W-w 1/6 0/6 i Natalia Gagatek ,która po bardzo zaciętym meczu pokonała o dwa lata starszą przeciwniczką Wiktorię Szebysty KKT W-w 7/6 5/7 10/7, o medal uległa Martynie Śrutwie nr 2 z TOP TENIS Lubin 2/6 2/6. Zawodniczki ZTT lepiej wypadły w deblu zdobywając brązowy medal.

Turniej zdobył duże uznanie wśród przybyłych graczy . Wszyscy otrzymali upominki od p.Siwaków z firmy sportowej ASICS, a od półfinałów dyplomy i puchary. Ponadto zachwycali się nie tylko piękną halą ale i możliwością oglądania na telebimie meczów z Londynu w turnieju Masters ATP oraz doskonałą organizacją całego turnieju, nad którą czuwał wiceprezes ZTT Złotoryja Marcin Gagatek,a także Roksana Toryfter, Teresa Gagatek oraz trenerzy ZTT: Mariusz Czernatowicz i Jacek Kuczyński.

Równoległe w Karpaczu o tytuły walczyli młodzicy ;duży sukces zanotował  Bartłomiej Roś ZTT Złotoryja, który wygrał eliminacje grupowe 3  mecze  , a w fazie finałowej wywalczył srebrny medal ( do złota zabrakło 3 piłek) !  Drugim zawodnikiem ZTT był Wiktor Hajduk, który zakończył turniej na miejscach 13-16. Dobry początek sezonu halowego dla tenisistów ze Złotoryi , apetyty rosną na coraz więcej medali ,więc sztab trenerski ostro pracuje by sprostać oczekiwaniom , a i zawodnicy nie szczędzą sil i entuzjazmu na treningach nie tylko tenisowych.