6. wygrana złotoryjskich koszykarzy (FOTO)

ZŁOTORYJA. UKS Rio Team Złotoryja sprawił sporą niespodziankę, pokonując na własnym parkiecie w meczu 16 kolejki faworyzowany KKS Siechnice. To kolejna wygrana złotoryjskich koszykarzy w 3 lidze. Wyżej notowany rywal zdecydowanie lepiej rozpoczął spotkanie, w pierwszej kwarcie prowadząc już dziesięcioma punktami, jednak z upływem czasu podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego przejmowali inicjatywę i po przerwie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Świetne zawody rozegrał Paweł Wilas, autor 34 punktów dla UKS Rio Team.

Zdecydowanym faworytem byli goście z Siechnic, którzy przed meczem w Złotoryi plasowali się w czubie ligowej tabeli. Od początku spotkania widać było, że przyjechali po pełną pulę, błyskawicznie wychodząc na prowadzenie. Trafili za trzy punkty, trafili za dwa, wykorzystali również rzuty osobiste i na tablicy było już 10:0 dla KKS-u. Złotoryjanie poderwali się do walki, a tuż przed końcem pierwszej kwarty było już 16:20, lecz goście niemal równo z syreną kończącą popisali się celnym rzutem.
W drugiej części UKS Rio Team wyglądało o niebo lepiej, a kilka efektownych akcji zostało nagrodzonych gromkimi brawami publiki. Złotoryjanie odrobili stratę i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 40:40.

Trzecią odsłonę również lepiej zaczęli gospodarze, ale niepokojąca była duża ilość fauli, skutkująca rzutami osobistymi dla rywali. Ostatecznie zespół trenera Radziwanowskiego zdołał przypieczętować swoją przewagę i po trzech kwartach prowadził dwoma punktami.

O wyniku miała więc zadecydować ostatnia część meczu, w której złotoryjanie poszli za ciosem. Dobra postawa w dwóch poprzednich kwartach nie była przypadkiem, a zaskoczeni goście kompletnie nie potrafili zatrzymać pędzącej maszyny Andrzeja Radziwanowskiego. Faworyt zamiast odrobić dwupunktową stratę, kolejny raz musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 81:72.

UKS Rio Team Złotoryja – KKS Siechnice 81:71( 16:22, 24:18, 18:16, 23:16)
UKS Rio Team: Nikodem Ćwiżyk (4 punkty), Szymon Kwapiński, Łukasz Chmielewski (2), Łukasz Macała (2), Robert Sokolski (2), Marcin Łupicki (7), Kamil Abramowicz (10), Jakub Kowalski (7), Paweł Wilas (34), Arkadiusz Goleń (3), Paweł Nowicki (10), Robert Łyżwiański.

{gallery}galeria/sport/11-02-17-UKS-Rio-Team-Zlotoryja-KKS-Siechnice-fot-dawid-graczyk{/gallery}