Grały tenisowe skrzaty - ZTT bez sukcesów

ZŁOTORYJA. Złotoryja gościła tenisową czołówkę Polski w kategorii do 12 lat na Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów o Puchar Burmistrza miasta Złotoryi. O wysokim poziomie turnieju świadczy fakt obecność 4 zawodniczek z pierwszej 10 wśród dziewczynek i 8 z pierwszej 20 chłopców rankingu PZT.

Warszawski sędzia Janusz Sewastianow porównał poziom całego turnieju do poziomu Mistrzostw Polski zarówno pod względem wysokich umiejętności techniczno-taktycznych najlepszych skrzatów w Polsce, jak również pod względem profesjonalnej organizacji , za którą odpowiadało Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe; v-ce prezes Marcin Gagatek dyrektor turnieju Mariusz Czernatowicz oraz sędzia techniczny Jacek Kuczyński.

Turniej chłopców wygrał Damian Piekarz Matchpoint Wrocław w finale z Nikodemem Barcikiem z STC Pszczyna , półfinalisci; Hugo Kwaśniewski A.Kerber Puszczykowo i Dorian Juszczak Promaster Szczecin.

Barw ZTT bronili Jakub Siwak, który mimo porażki z notowanych o 100 miejsc wyżej w rankingu Andrzejem Chorostinem z Zielonej Góry 2/6 5/7 pozostawił po sobie dobre wrażenie. A Mateusz Błaszczyk ZTT osiągnął ćwierćfinał pokonując 16 w Polsce Jakuba Kawalkowskiego z Zielonej Góry 4/6 6/1 10/5 następnie Odo Czarneckiego z Olimpii Poznań 6/4 6/1 ...o medal uległ zwycięzcy turnieju D.Piekarzowi 3/6 2/6

Para M.Blaszczyk i J.Siwak dzięki dzikiej karcie zajęła 5 miejsce w turnieju deblowym

Wśród dziewcząt złoto dla Soni Pieczyńskiej z Grunwaldu Poznań srebro dla Zuzanny Pawlikowskiej AZS Wrocław brąz Zuzanna Witkowska Legia Warszawa i Zuzanna Bednarz Olimpia Poznań. Zawodniczki ZTT ZŁOTORYJA... Hanna Maciejak pokonała Oliwie Kibin z FTC Karpacz-Ścięgny 6/1 6/2 ulegając drugiej rozstawionej Z.Bednarz w walce o ćwierćfinał... druga zawodniczka ZTT Natalia Gagatek przegrała z 33 w Polsce Kornelia Ejsmont ze Szczawna Zdrój. 5 miejsce dla pary deblowej N.Gagatek i H.Maciejak ZTT.