Koszykarze RIO Team zdobyli Świdnicę

ZŁOTORYJA. Dotychczas UKS Rio Team na trzecioligowych parkietach jak jeździło w gości to siadało cicho w kącie, nie nękało gospodarza i wracało do Złotoryi. Dwa dni temu impas wreszcie został przełamany i zawodnicy Andrzeja Radziwanowskiego wpadli do Świdnicy, rozstawili po kątach miejscowych, ugościli się sami i do domu przywieźli pierwszą od ponad trzech miesięcy wyjazdową wygraną! Ta nie przyszła jednak łatwo, bo w środowy wieczór koszykarze UKS Rio Team wzięli to, co los zabrał im kolejkę wcześniej i ograli świdniczan dopiero po dogrywce. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to przełamanie złotoryjan, którzy teraz punktować będą nie tylko we własnej hali.

Świdniczanie plasowali się niżej od UKS Rio Team w tabeli, jednak dotychczasowa forma wyjazdowa podopiecznych trenera Radziwanowskiego nie mogła napawać optymizmem, a ostatnia porażka z WSTK Wschowa dodatkowo martwiła kibiców złotoryjskiego basketu.

W poprzednim starciu obu ekip, UKS Rio Team zdemolowało Polonię Prakto Świdnica aż 88:58, lecz tym razem spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane. Złotoryjanie bardziej przypominali zespół ze spotkania sprzed tygodnia, a zdobywanie punktów przychodziło mu z wielkim trudem. Mimo to, na przerwę UKS Rio Team schodziło z jednopunktowym prowadzeniem, które w trzeciej kwarcie zmieniło się w siedmiopunktową stratę. Złotoryjanie zdołali jednak wyjść z opresji, a szybko popełnione przez świdniczan pięć fauli skutkowało kolejnymi rzutami wolnymi dla przyjezdnych. W czwartej kwarcie wydawało się, że złotoryjanie spokojnie zwyciężą, bo na kilka minut przed końcem prowadzili siedmioma punktami, ale celne rzuty z dystansu sprawiły, że Polonia Pratko Świdnica doprowadziła do stanu 78:78 i po raz drugi z rzędu o meczu złotoryjan miała zadecydować dogrywka.
W niej wreszcie wszystko funkcjonowało jak należy i UKS Rio Team zwyciężyło 91:84, poprawiając swoją sytuację w ligowej tabeli.

Obecnie złotoryjanie zajmują siódme miejsce, lecz piąty SMK Lubin ma trzy „oczka” i dwa rozegrane mecze więcej, natomiast goniące UKS Rio Team ekipy ze Szczawna Zdroju, Świdnicy oraz Wschowy grały raz więcej od złotoryjan.

A już jutro podopiecznych Andrzeja Radziwanowskiego czeka kolejny trudny mecz, czyli wyjazd do Wrocławia, gdzie zmierzą się z tamtejszym Śląskiem.

Polonia Prakto Świdnica – UKS Rio Team Złotoryja 84:91 (78:78) – po dogrywce
UKS Rio Team: Nowicki, Wilas, Kwapiński, Ćwiżyk, Miłoń, Glabuś, Łupicki, Kowalski, Chmielewski, Łyżwiański