Koszykarze porażką zakończyli sezon

ZŁOTORYJA. Nie tak pożegnanie ze złotoryjską publicznością wyobrażali sobie koszykarze UKS Rio Team. W ostatnim meczu sezonu podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego podejmowali będący jedną lokatę za nimi Promet Szczawno Zdrój. Niestety, mimo niezłego początku, gospodarze przegrali 77:83 i spadli o jedną pozycję, kończąc ligę na ósmym miejscu. Złotoryjanie wygrali osiem z dwudziestu meczów, zdobywając w całym sezonie 1478 punktów, a tracąc 1543.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, prowadząc już 6:0. Promet szybko jednak odrobił stratę i pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 21:20. Druga część również była niezwykle zacięta, ale i tym razem tablica wyświetlała wynik korzystny dla koszykarzy ze Szczawna Zdroju, którzy na przerwę schodzili prowadząc 42:39.
W trzeciej odsłonie złotoryjanie kompletnie stracili animusz w ofensywie, popełniali proste błędy w defensywie, a dodatkowo trafili na kapitalne minuty przyjezdnych, bo niemal każdy rzut zawodników Prometu lądował w koszu. W pewnym momencie UKS Rio Team przegrywało aż 50:66, lecz ostatecznie, przed czwartą kwartą Promet prowadził 57:68, co dawało miejscowym nadzieję na odrobienie strat. Ostatnia odsłona należała do złotoryjan, którzy zdołali dojść rywali na jeden punkt, jednak koszykarze Prometu zachowali zimną krew, do końcowej syreny nie oddając prowadzenia.

Złotoryjanie zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu, wyprzedzając rywali ze Wschowy, Zgorzelca i Świdnicy. Gdyby UKS Rio Team pokonało w sobotę Promet, wyprzedziłoby zarówno swojego rywala jak i szósty SMK Lubin. Kibice nie mogą jednak narzekać, bo koszykówka w Złotoryi jeszcze raczkuje, a zakończony sezon był dopiero drugim w wykonaniu UKS Rio Team. Postęp widać z meczu na mecz i wierzymy, że w przyszłym roku pozycja zespołu ulegnie poprawie.

Warto dodać, że reprezentanci złotoryjskiego basketu wyróżnili się w klasyfikacjach indywidualnych. Paweł Wilas miał dziesiątą średnią punktów na mecz, trafiając średnio 12,29 punktu na spotkanie oraz zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji skuteczności rzutów za jeden punkt. W 91 próbach trafił 67 razy. Tutaj wyprzedził go Michał Glabuś, który próbował 47 razy i zdobył 35 „oczek”. Miejsce dla przedstawiciela UKS Rio Team znalazło się również wśród najlepiej rzucających za trzy punkty. 29 celnych rzutów wykonał bowiem Maciej Miłoń, zajmując w tej klasyfikacji dziesiątą lokatę.

UKS Rio Team Złotoryja – Promet Szczawno Zdrój 77:83 (20:21, 19:21, 18:26, 19:15)
UKS Rio: Paweł Nowicki, Szymon Kwapiński, Nikodem Ćwiżyk, Maciej Miłoń, Michał Glabuś, Łukasz Chmielewski, Robert Sokólski, Łukasz Macała, Sebastian Kraska, Kamil Abramowicz, Marcin Łupicki, Paweł Wilas.