Małysz nie dogonił... złotoryjan w Wings for Life

ZŁOTORYJA. 7 maja odbyła się czwarta edycja Światowego Biegu Wings for Life. Jedyny bieg, w którym to meta goni zawodników W tym roku impreza cieszyła się rekordową popularnością. Do biegu zarejestrowało się 155288 uczestników, którzy wystartowali w 111 lokalizacjach w 58 krajach, na całym świecie. Cel jakim jest zbieranie pieniędzy na badania nad urazami rdzenia kręgowego jednoczy co roku coraz więcej pasjonatów biegania i niesienia dobra.

Polska edycja biegu Wings for Life odbyła się w Poznaniu. Na starcie stanęło ponad 5500 osób. Wśród kobiet triumfowała Brytyjka z polskimi korzeniami Joanna Zakrzewski, która pokonała dystans 52,26 km. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Tomasz Walerowicz, pokonując dystans 85,14 km.
W Poznaniu przed Małyszem uciekała liczna grupa złotoryjskich biegaczy.
2531 miejsce Aneta Jaworowska - F40 - 59 miejsce – przebiegła 17km 350 metrów
2579 miejsce Ewa Kurek – F35 – 103 miejsce – przebiegła 17km 230 metrów.
To był niezapomniany bieg, niezapomniane emocje i świetna zabawa, ale przede wszystkim szczytny cel związany z zbieraniem środków na pomoc w badaniach nad urazami rdzenia kręgowego.
W globalnej klasyfikacji drużynowej ZLB Złotoryja zajęła 600 miejsce na 3303 sklasyfikowanych zespołów. Złotoryjanie pokalani dystans 166 kilometrów i 320 metrów. Na "złotych biegaczy" jak widać można zawsze liczyć!