Europejsko pobiegli w Bolesławcu

ZŁOTORYJA. W niedzielę 21 maja bolesławieckie ulice wypełniły się biegaczami. W biegu głównym pod nazwą „Europejskie Biegi Uliczne „ na dystansie 10 km wystartowało ponad 120 zawodników i zawodniczek. Pod nieobecność biegaczy z Kenii faworytami byli tym razem Ukraińcy którzy przyjechali do Bolesławca w bardzo licznym składzie.

Trasa biegu składała się z 1,5 pętli wokół pięknego Rynku i 4 pętle większe w centrum miasta z metę w Rynku. Liczne podbiegi, ostre słońce i silny wiatr mocno dał w „kość” wszystkim startującym.
Zwyciężył zawodnik z Ukrainy Paweł Oliwnik z czasem 30:35, w klasyfikacji kobiet najszybsza była Ukrainaka Alena Serediuk czas 38:23.
W Bolesławcu jak co rocznie wystartowała bardzo liczna złotoryjska grupa.
W klasyfikacji kobiet 3 miejsce zajęła Anna Ficner, która dzień wcześniej wywalczyła Mistrzostwo Polski w Biegach po Schodach we Wrocławiu. Robert Kuriata zajął 1 miejsce w swojej klasyfikacji wiekowej.