Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Jak nauczyć się inwestować w akcje na giełdzie?

Inwestowanie stało się w ostatnich latach znacznie bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Nie oznacza to jednak, że każdy powinien inwestować tak szybko, jak tylko zbierze kilkaset (lub kilka tysięcy) złotych. Inwestowanie wcale nie jest tak łatwe, jak często można o tym usłyszeć. Na szczęście istnieją sprawdzone metody, które pozwalają na stosunkowo szybkie zrozumienie, jak funkcjonuje rynek i jak powinno się inwestować w akcje na giełdzie.

Jak nauczyć się inwestować w akcje na giełdzie?

Metoda prób i błędów, czyli nauka inwestycji na praktyce

Pierwsza metoda, czyli nauka na swoich błędach sprawdzi się tylko w przypadku osób, które są gotowe na stratę nawet kilku tysięcy złotych już na początku swojej przygody z inwestowaniem. Być może brzmi to absurdalnie, jednak tak naprawdę nie jest to najgorszy sposób na naukę, oczywiście jeżeli połączy się go z bardzo intensywną nauką inwestowania z różnych źródeł. Praktyczna nauka sprawdza się bardzo dobrze, ponieważ inwestor rozumie, że to od jego decyzji zależy los jego środków. Ciężko jednak spodziewać się dobrych wyników już w pierwszych tygodniach od rozpoczęcia inwestowania, dlatego, rozpoczynając przygodę z giełdą, polecamy inwestować raczej małe kwoty. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w inwestowaniu, akcje online możesz kupić np. na stronie Saxo.

Kursy i konferencje, czyli gdzie szybko zdobyć praktyczną wiedzę o inwestowaniu w akcje

Bardzo często można spotkać się z podejściem, że ktoś chciałby inwestować w akcje, ale nie zamierza przeznaczać na to dużo czasu. Niestety, z takim nastawieniem postanowienie o rozpoczęciu inwestycji nie wróży niczego dobrego. Podobnie jak z inne inwestycje, zakup i sprzedaż akcji wymaga wielu umiejętności i wiedzy. Ich źródłami mogą być np. konferencje lub kursy. W ostatnich kilku latach coraz więcej znanych i szanowanych inwestorów chce się dzielić swoją wiedzą, dlatego zdecydowanie warto rozważyć taką formę nauki. Dodatkowo, na możliwość kontaktu z drugim człowiekiem “na żywo” (nawet jeżeli kurs odbywa się online) i możliwość zadania pytania w dowolnym momencie często pozwala na znacznie lepsze i szybsze przyswajanie wiedzy.

Książki – klasyczny sposób na naukę inwestowania

Nie mniej praktycznym sposobem na zdobywanie wiedzy jest „klasyczne” czytanie książek o inwestowaniu. Podobnie jak w przypadku kursów na rynku można znaleźć ogromną ilość książek, które bardzo rzeczowo opisują proces inwestowania w akcje. Jedyną trudnością może być wybór książki na odpowiednim poziomie, ponieważ niektóre fachowe lektury mogą być niezrozumiałe dla początkujących inwestorów. Niektóre książki o inwestycjach przekazują nie tylko praktyczną wiedzę, którą można szybko zastosować w swoim życiu, ale również wpływają na sposób myślenia i mogą zmienić całe życie inwestora.