Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Rondo Hutników cieszy kierowców

GŁOGÓW.  Rondo w Głogowie, łączące ulice Wojska Polskiego i Piłsudskiego, zyskało nową nazwę. W uroczystości nadania skrzyżowaniu nazwy wzięli udział Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotr Karwan - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, Piotr Poznański - Zastępca Prezydenta Głogowa, Leszek Loch - Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Leszek Garycki - były Dyrektor Naczelny Huty Miedzi Głogów. - Aby poprawić bezpieczeństwo i zachować komfort przejazdów przez Głogów, postanowiliśmy jako samorząd miejski wziąć na siebie realizację tej inwestycji, pozyskaliśmy od GDDKiA dokumentację, zmodernizowaliśmy ją i przystąpiliśmy do realizacji zadania. - mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Środki na budowę ronda pochodziły z budżetu miasta Głogowa, z rządowego programu Fundusz Inwestycji Lokalnych oraz województwa dolnośląskiego. Inwestycja kosztowała ok. 7 mln złotych.

Rondo Hutników cieszy kierowców

 „Rondo Hutników” to nazwa nowego ronda turbinowego w Głogowie. Łączy ono dwie głogowskie ulice: Wojska Polskiego przy drodze wojewódzkiej nr 292 oraz Piłsudskiego przy drodze krajowej nr 12. Budowa skrzyżowania rozpoczęła się w lipcu tego roku, a już w październiku kierowcy mogli z niego korzystać i nim przejeżdżać. 

Na rondzie ustawiona jest kadź. Została ufundowana przez Hutę Miedzi Głogów, która w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Na kadzi zaznaczono także jubileusz KGHM Polska Miedź S.A.

- Właśnie tą drogą, wraz z całymi rzeszami pracowników Huty Miedzi Głogów, codziennie dojeżdżaliśmy do pracy. Rondo z pewnością poprawi bezpieczeństwo na drodze, a nazwanie go „Rondem Hutników” to dowód uznania i szacunku dla wielu pokoleń pracujących na Hucie - powiedział Leszek Garycki, były Dyrektor Naczelny Huty z 40-letnim stażem pracy w zakładzie

 - Ronda rozwiązują wiele problemów komunikacyjnych, ponieważ bardzo zwiększają płynność ruchu. Dlatego nowe rondo w Głogowie to bardzo ważna inwestycja, mająca ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu – wyjaśnia Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Nazwa skrzyżowania też nie jest przypadkowa, gdyż związana jest z przemysłem miedziowym, którego ważna część, czyli hutnictwo, zlokalizowana jest właśnie w Głogowie – dodaje.

 Budowa ronda kosztowała prawie 6,9 mln zł, z czego 1 mln zł pokryte zostało z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w miejscu, w którym panuje bardzo duże natężenie ruchu, związane m.in. z sąsiedztwem Huty Miedzi Głogów.

 - Uroczyście otwarte dziś Rondo Hutników w Głogowie to efekt doskonałej współpracy samorządu wojewódzkiego z rządem i samorządem lokalnym. Zadanie zrealizowane zostało przez miasto, dzięki wsparciu jakie Głogów uzyskał na ten cel z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i budżetu Głogowa. Dotychczas skrzyżowanie to było niezwykle niebezpieczne, jako radny z tego rejonu jestem niezwykle zadowolony z faktu, że dziś otworzyliśmy to rondo, na które od wielu lat oczekiwali mieszkańcy Głogowa. Dzięki tej inwestycji znacznej poprawie ulegnie bezpieczeństwo tego skrzyżowania - mówił Piotr Karwan, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.