Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ranking: najlepsze mydło 2022

Higiena dłoni to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Wobec tego, warto zaopatrzyć się w produkty, które doskonale poradzą sobie z codziennymi potrzebami naszych rąk. Dobre mydło nie tylko dokładnie oczyszcza, ale również nawilża i pielęgnuje delikatną skórę. Wybór jest ogromny - drogeryjne półki uginają się pod ilością różnorodnych kosmetyków. Jakie mydło lepsze - w kostce czy w płynie? Na jakie produkty warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Ranking: najlepsze mydło 2022

Rodzaje mydeł oraz zastosowanie Mydła stanowią związki powierzchniowo-czynne, które zbudowane są z wyższych kwasów tłuszczowych oraz soli metali. Pierwsze wzmianki o mydle pochodzą z ok. 2800.p.n.e. z okolic Babilonu. Przed laty mydło stanowiło uniwersalny środek do prania oraz mycia całego ciała, łącznie z włosami. Współczesne produkty zostały znacznie ulepszone, dlatego nie musisz zadowalać się jednym, dostępnym środkiem, tylko wybrać dla siebie najlepsze mydło. Większość z nich jest łatwo dostępna i nie musisz nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy - dobre drogerie internetowe, takie jak Makeup.pl, mają ogromny wybór! Pamiętaj, że kosmetyk powinien nie tylko myć, ale również pielęgnować, odżywiać i regenerować skórę. Podstawowy podział odnosi się jednak do rodzaju metalu alkalicznego zawartego w produkcie. W związku z tym możemy wyróżnić:

  • mydła sodowe, czyli popularne mydła toaletowe w kostkach. Zazwyczaj są twarde i białe oraz dobrze rozpuszczają się w wodzie,
  • mydła potasowe, zwane szarymi, są maziste i miękkie oraz również dobrze rozpuszczają się w wodzie,
  • mydła litowe nie są stosowane jako preparaty myjące, ale stanowią bazę litowych smarów łożyskowych.

Mydła w kostce wykazują odczyn zasadowy, który mieści się powyżej pH 7. Ludzka skóra wykazuje naturalnie kwaśne pH, który znajduje się między wartością 5.5, a 7. Utrzymanie kwaśnego odczynu pozwala na zachowanie nienaruszonej warstwy lipidowej naskórka, co skutkuje ochroną przed drobnoustrojami. Często w mydłach stosuje się dodatki w postaci zakwaszaczy, dzięki którym kosmetyki nie wysuszają skóry. Mydło w kostce kontra w płynie Wybierając najlepsze mydło, pewnie zastanawiasz się, który rodzaj jest lepszy - w kostce czy w płynie? Pod względem składu, rodzaje nie różnią się bardzo od siebie. Formuły mydeł w kostce zawierają więcej substancji odpowiadających za ich utwardzenie. Dodatkowo, dzięki niektórym składnikom w nich zawartym, mogą lepiej nawilżać skórę. Kostki są zwykle tańsze oraz wydajniejsze niż mydło w płynie. Minusem są względy higieniczne - kostka jest nieustannie narażona na wilgoć, przez co osiada na niej kurz i wiele bakterii. Mydło w dozowniku charakteryzuje mocniejszy zapach oraz prostota użycia. Jego forma pozwala na utrzymanie porządku wokół umywalki. Wadą są plastikowe opakowania oraz często kiepski skład. Płynne mydła mogą zawierać zawierać SLS, SLES, parabeny czy sztuczne barwniki. Zalety naturalnych mydeł Mydła naturalne cieszą się coraz większą popularnością i zdobywają serca osób, które wybierają kosmetyki w świadomy sposób. Co zatem przemawia za zakupem ekologicznych wersji klasycznych produktów?

1. Są bezpieczne dla środowiska. Ludzie zwracają coraz większą uwagę na skład kupowanych preparatów oraz ich przyjazność dla środowiska. Jeśli również Ci na tym zależy, przed zakupem dokładnie sprawdzaj etykiety. Upewnij się, czy wszystkie wymienione substancje są bezpieczne oraz nie zostały sztucznie wytworzone w laboratorium. Im krótsza lista, tym lepiej. Kosmetyk nie musi zawierać szeregu różnych komponentów, aby dobrze spełniać swoje zadanie. Pośród produktów w kostce łatwiej znajdziesz mydło o prostym składzie, bez parabenów, konserwantów i innych zbędnych dodatków. Pamiętaj jednak, że na rynku można znaleźć również mydła w płynie o naturalnej formule (np. Yope). Wiele ciekawych propozycji znajdziesz tutaj: https://makeup.pl/categorys/121212/

2. Dobrze nawilżają. Kosmetyki bez SLS, PEG czy parabenów wykazują łagodne działanie, nie powodują podrażnień oraz nie wysuszają skóry. Wybierając naturalne zamienniki możesz pożegnać się z problemem szorstkiej i suchej jak papier skóry. Czasem wystarczy drobna zmiana, taka jak chociażby rezygnacja z produktów o bardzo mocnym składzie.

3. Duży wybór. Przed zakupem mydła musisz się zastanowić, na jakich właściwościach najbardziej Ci zależy. Naturalne mydła to wyroby zarówno odżywiające, jak i nawilżające. Do zwykłego mycia najlepiej wybrać produkty glicerynowe, a do usunięcia martwego naskórka - solne. Produkty warte Twojej uwagi Jeśli nadal stoisz przed dylematem jakie mydło jest najzdrowsze i najlepsze dla Twojej skóry, przychodzimy z pomocą! Poniżej przedstawiamy trzy naturalne produkty, wobec których nie sposób przejść obojętnie.

1. Yope Werbena. To wyjątkowe mydło w płynie wyróżnia kremowa formuła, która doskonale oczyszcza naskórek z kurzu i brudu. Preparat w 92% zawiera naturalne składniki - nie znajdziesz w nim parabenów, silikonów ani SLS. Po umyciu skóra jest przyjemnie nawilżona oraz pachnąca cytrusami. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób z wrażliwą i skłonną do alergii skórą.

2. Mydło naturalne dla skóry wrażliwej Biały Jeleń. Na drugim miejscu znajduje się klasyka polskiej kosmetyki. Produkt zawiera roślinne ekstrakty i olejki, które skutecznie usuwają brud i koją podrażnienia. Dodatkowo formuła mydła pomaga w oczyszczeniu i zamknięciu porów. Uniemożliwia to dostanie się do komórek wolnych rodników, odpowiedzialnych za alergie.

3. Mydło z dziegciem Powrót do Natury. Ostatnie miejsce zajmuje delikatne mydło z dziegciem, które w swoim składzie zawiera w 100% substancje pochodzenia naturalnego. Dziegieć to oleisty płyn o właściwościach przeciwzapalnych, antyseptycznych oraz regenerujących. Kosmetyk polecany jest przede wszystkim osobom zmagającym się z problemami, takimi jak trądzik, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca.