Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Polisa życiowa dla seniora - czy się opłaca?

Mogłoby się wydawać, że w przypadku seniorów ubezpieczenie na życie już nie jest dostępną opcją. Jednak coraz więcej ubezpieczycieli oferuje produkty stworzone specjalnie z myślą o starszych osobach. Dowiedz się, czym charakteryzuje się polisa życiowa dla seniora oraz czy się opłaca ją wybrać.

Polisa życiowa dla seniora - czy się opłaca?
freepik.com

Polisa życiowa na seniora – co to?

Wkroczenie w wiek emerytalny to czas, który w końcu można poświęcić na realizowanie własnych zainteresowań oraz odpoczynek. Jednak nikt nie jest obojętny na naturalne procesy starzenia i wtedy też rosną potrzeby co do zakresu usług medycznych czy opieki. Warto zatem zadbać o dobre ubezpieczenie, które da finansowe zabezpieczenie na wypadek śmierci oraz innych nieszczęśliwych sytuacji losowych.

W zakresie ochrony polisy życiowej dla seniora mogą znaleźć się takie zdarzenia jak:

  •       zgon ubezpieczonego,
  •       pobyt w szpitalu,
  •       śmierć małżonka,
  •       poważne zachorowanie.

Choć nie da się znacząco rozszerzyć zakresu ochrony ubezpieczenia dla osób starszych, nadal stanowi ono dobre zabezpieczenie finansowe zarówno dla ubezpieczonego, jak i jego bliskich. W zależności od oferty ubezpieczalni towarzystwa, z takiego produktu mogą skorzystać osoby w wieku od 55. do nawet 80. roku życia.

Gdzie można kupić ubezpieczenie dla seniora?

Zastanawiasz się, gdzie można znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla seniora? Co do zasady, nie jest to produkt dostępny we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Zatem samodzielne poszukiwanie polisy w TU może być procesem czasochłonnym. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na znalezienie polisy przez agencje ubezpieczeniowe, które współpracują z kilkoma firmami. Jednak znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie poszukanie ofert przez internetową porównywarkę, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Przede wszystkim można to zrobić bez wychodzenia z domu – niezależnie od dnia tygodnia czy pory dnia. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu i zaznaczyć odpowiednie opcje, aby w mniej niż 5 minut wygenerowało się zestawienie dostępnych ofert. Dzięki temu senior ma możliwość wyboru najkorzystniejszej oferty w komfortowych warunkach.

Ile może kosztować polisa życiowa dla seniora?

Ważnym aspektem dla wielu osób przy zakupie polisy na życie jest wysokość składki. Warto zatem dowiedzieć się, od czego zależy cena ubezpieczenia dla seniora:

  •       wiek –im starsza jest osoba objęta ochroną, tym składka będzie wyższa,
  •       suma ubezpieczenia – przy dużej wartości świadczenia, cena za polisę wzrasta,
  •       stan zdrowia – zanim możliwe będzie zawarcie umowy ubezpieczeniowej, przeprowadzana jest ankieta medyczna; na jej podstawie TU kalkuluje ryzyko wystąpienia zdarzeń objętych ochroną i ustala wysokość składki.

Polisa życiowa dla seniora jest nieco droższym produktem niż standardowe ubezpieczenia. Dlatego warto porównać oferty od kilku firm, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy. Dzięki odpowiednio dopasowanemu ubezpieczeniu na życie zyskasz większe bezpieczeństwo finansowe.