Uroczyste obchody Barbórki
GŁOGÓW. Zbliżamy się do finału obchodów tegorocznej BARBÓRKI w Zagłębiu Miedziowym. Rozpoczęły się 19 października XXX Biegiem o Lampkę Górniczą. Za nami organizowane w górniczych Oddziałach akademie, na których wręczano odznaczenia, wyróżnienia i Honorowe Szpady Górnicze oraz tradycyjne spotkania z matkami synów-górników a także z jubilatami i emerytami. Przed nami uroczystości Centralne, które w tym roku odbędą się w Głogowie.
4 grudnia Barbórkowy konkurs KGHM TO MY – pod takim hasłem organizujemy w tym roku specjalny konkurs, którego ideą jest integracja pracowników Grupy KGHM, ich przyjaciół i mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Zapraszamy wszystkich uczestników centralnych uroczystości barbórkowych (Akademia, Pochód Lisa Majora, Karczma Piwna, Comber Babski) odbywających się 3 grudnia w Głogowie, do udziału w tworzeniu filmu o wspólnym święcie. Każdy może nakręcić ujęcia , które staną się częścią niezwykłego filmu. Kręcić można telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym, kamerą – czym kto może i chce. Filmy przesłane na adres
3 grudnia
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, (Plac Konstytucji 3 maja nr 2), godzina 15.00 - Uroczysta Centralna Akademia Barbórkowa.
Godzina 16.00 wymarsz Pochodu Lisa Majora spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, przejście trasą: Plac Konstytucji 3 Maja - Koszarowa - Starowałowa - Grodzka do Rynku – mapka w załączniku.
Godzina 16.30 do 17.00, Rynek – ceremonia „Skoku przez skórę”.
Godzina 17.00 , Rynek – pokaz sztucznych ogni.
Dzień zakończą Centralna Karczma Piwna i Centralny Comber Babski, w których udział wezmą zaproszeni goście.
Godzina 6 rano – ulice Lubina, Polkowic i Głogowa – górnicze pobudki.
Godzina 9, Kościół Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie - uroczysta Msza Święta w intencji górników oraz ich rodzin. Msza ma niezwykle bogatą liturgię
i uroczysty przebieg, koncelebrowana jest przez biskupów diecezji legnickiej
i zielonogórsko-gorzowskiej.
Godzina 13 – uroczystość składania kwiatów pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego w Lubinie.
Godzina 14, CK MUZA – spotkanie kierownictwa KGHM ze szkolną młodzieżą. Główny punkt programu to finał II Olimpiady Wiedzy o KGHM, prowadzi Beata Tadla.
Do pierwszego etapu Olimpiady 5 października przystąpiło 286 uczniów szkół podstawowych i 349 uczniów szkół gimnazjalnych. Zadaniem uczestników drugiego etapu było przygotowanie multimedialnej prezentacji. Temat prezentacji przygotowywanej przez uczniów szkół podstawowych brzmiał: Miedziowe Znaki Czasu – kierunek Sieroszowice. Natomiast gimnazjaliści pracowali nad tematem: Inteligentna kopalnia – KGHM przyszłości. Komisja wyłoniła po 20 autorów najlepszych prac, którzy tym samym stali się półfinalistami Olimpiady.
Trzeci etap Olimpiady (półfinał) odbył się 23 listopada 2015 roku w Sali Miedziowej w Sieroszowicach. W efekcie tej rywalizacji wyłoniono liczące po siedem osób grupy finalistów ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy sięgną po olimpijskie laury podczas Wielkiego Finału właśnie 4 grudnia o godzinie 14 w Centrum Kultury MUZA.
z przesłanych materiałów zostaną wyróżnione nagrodami.