Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Debatowali o bezpieczeństwie

LEGNICA. W Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Marynarskiej w Legnicy odbyła się ewaluacyjna debata społeczna pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Program Dzielnicowy Bliżej Nas, Moja Komenda”. Przedsięwzięcie było okazją do podsumowania zadań wynikających z debaty społecznej realizowanej w maju 2017 roku na terenie Legnicy. Majowa debata miała za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, które wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych w Legnicy.

Debatowali o bezpieczeństwie

Debacie przewodniczył Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Czesław Wroński wraz z kierownikiem Rewiru I Dzielnicowych asp. szt. Krzysztofem Sieradzkim. W spotkaniu udział wzięli m. in. przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń jak również zainteresowane osoby prywatne. W wystąpieniu Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy asp. szt. Czesław Wroński przedstawił informacje na temat najistotniejszych problemów społecznych oraz rekomendacji dla Policji sformułowanych podczas majowej debaty społecznej. Następnie omówił działania profilaktyczne realizowane przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjęte w wyniku rekomendacji zgłoszonych przez uczestników debaty społecznej, która odbyła się 31 maja 2017 roku dotyczącej bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych w Legnicy.

W dalszej kolejności asp. szt. Czesław Wroński przedstawił informacje na temat korzyści wynikających z funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim w kontekście współpracy z mieszkańcami naszego regionu. Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji omówił aplikację Moja Komenda, która umożliwia szybki i łatwy kontakt z dzielnicowym wspierając tym samym działania podejmowane przez funkcjonariuszy legnickiej jednostki Policji na rzecz zacieśniania więzi ze społeczeństwem i budowania poczucia bezpieczeństwa.

Ostatnim elementem debaty społecznej była dyskusja obecnych w spotkaniu uczestników oraz wymiana wzajemnych doświadczeń. Poruszane kwestie oraz zgłaszane uwagi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez legnicką Policję.