Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Legnica na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa

LEGNICA.  Legniccy policjanci sprawdzili jakie zagrożenia w lutym 2018 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu legnickiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.W lutym br. mieszkańcy powiatu legnickiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 109 zgłoszeń, z czego 32 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Internauci zgłosili również 24 miejsca, w których kierujący nieprawidłowo parkują swoje pojazdy, 16 miejsc w których są zażywane środki odurzające oraz 6 miejsc spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Legnica na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa

Takim dodatkowym sygnałem dla funkcjonariuszy, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony jest fakt, że w zdecydowanej większości naniesione na mapę zgłoszenia pokrywają się i dotyczą tych samych miejsc. Wskazywane przez internautów zagrożenia są również zbieżne z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami.

W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w lutym br. zgłoszeń, policjanci potwierdzili 51 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krzywa oraz w Rzeszotarach.

Mimo że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń ogranicza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.
Legniccy policjanci zachęcają do korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.