Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Szpital kupi nowoczesny sprzęt medyczny

LEGNICA. Wojewódzki Specjalisty Szpital w Legnicy ogłosił przetarg na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. - Przyczyni się on od do poprawy precyzji chirurgicznej i jakości prowadzonych przez nasze zespoły technik operacyjnych – podkreśla Andrzej Hap, dyrektor do spraw lecznictwa legnickiej placówki.

Szpital kupi nowoczesny sprzęt medyczny

- Zamierzamy zakupić m.in. system nawigacji do stosowania w neurochirurgii, który poprawia jakość i dokładność technik operacyjnych przeprowadzanych w obrębie mózgu, jak też umożliwia dostęp do tych obszarów mózgu, które do tej pory były niedostępne – wyjaśnia Andrzej Hap, dyrektor do spraw lecznictwa w legnickiej placówce. – Dzięki nowoczesnemu aparatowi USG będziemy mogli szybciej wykryć i lepiej zlokalizować niewielkie zmiany w piersi, a tor wizyjny laparoskopowy wiąże się dla pacjenta z mniejszą inwazyjnością prowadzonego zabiegu, z mniejszym zakresem cięcia i rany pooperacyjnej. Chcemy również nabyć nowe stoły operacyjne, lampy, aparat rtg z ramieniem, który pozwoli np. podczas operacji onkologicznych kręgosłupa sprawdzać precyzyjność prowadzonego zabiegu.

Przetarg ogłoszony przez Wojewódzki Specjalisty Szpital w Legnicy obejmuje zakup sprzętu w formie dwóch pakietów.

Zakres pierwszego pakietu to: system nawigacji do stosowania w neurochirurgii, system monitoringu, neuroendoskop do stosowania w neurochirurgii, USG do lokalizacji zmian NPL piersi w trackie biopsji (zmiany NPL – nieprawidłowa tkanka), tor wizyjny laparoskopowy z oprzyrządowaniem oraz laser okulistyczny.

W skład drugiego wchodzą: lampy operacyjne (na sale bloku operacyjnego oraz sale endoskopową), stoły operacyjne do zabiegów: ortopedycznych, neurochirurgicznych, pediatrycznych, ginekologicznych i ogólnochirurgicznych, aparat rtg z ramieniem c.

Sprzęt będzie zakupiony dzięki realizacji projektu UE związanego z zapewnieniem poprawy opieki onkologicznej na Dolnym Śląsku oraz zwiększeniem dostępności do świadczeń medycznych w regionie.

Warto podkreślić, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy jest drugim miejscu wśród placówek medycznych na Dolnym Śląsku (po Dolnośląskim Centrum Onkologicznym) pod względem ilości leczonych pacjentów onkologicznych. Na oddziale chirurgii onkologicznej wykonywanych jest ok. 1000 zabiegów rocznie.