Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Gala Związku Pracodawców Polska Miedź (FOTO)

LEGNICA. W Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się Gala Związku Pracodawców Polska Miedź. Związek Pracodawców PM liczący sobie ponad 23 lata skupia ponad 100 partnerów: firmy tworzące tzw. ciąg technologiczny KGHM "Polska Miedź" S.A, firmy z grupy kapitałowej, jednostki samorządowe (na sali byli m.in. starosta legnicki Adam BABUŚKA, prezydenci Legnicy Tadeusz Krzakowski, Głogowa Rafael ROKASZEWICZ, wójt Gaworzyc Jacek SZWAGRZYK czy Paszowic Sebastian OSZCZĘDA) oraz szereg innych firm. Galę otworzyli prezesi Związku Pracodawców: prezes Beata STASZKÓW, która nie kryła radości iż dzięki pomocy i zaangażowaniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego Gala mogła odbyć się w jej rodzinnej Legnicy oraz wiceprezes Paweł Kura. - Nie jest to pierwsza Gala Związku Pracodawców Polskiej Miedzi, ale pierwsza w innej formule. Partnerzy Związku Pracodawców aktywnie działają w przeróżnych sferach aktywności nad budowaniem miedziowej tożsamości. Z dumą odnotowujemy rosnące zaangażowanie samorządów Zagłębia Miedziowego otwartych na różne formy współpracy z naszej strony. I cieszą widoczne efekty połączenia energii samorządów i energii Związku Pracodawców.

Wyjątkowym gościem Gali był poseł, minister energii Krzysztof KUBÓW.  - To całe otoczenie gospodarcze w ogromnej mierze opiera się o KGHM. Związek Pracodawców w samej nazwie Polskiej Miedzi łączy wiele środowisk, które wspierają i kooperują z KGHM-em. To taka instytucja, która dynamicznie się rozwija, która jest silnym wsparciem przedsiębiorczym, ale i zapleczem intelektualnym dla naszej perły gospodarczej - KGHM. Ważne, że taki związek funkcjonuje w Zagłębiu Miedziowym, że zrzesza zarówno przedsiębiorców, samorządowców i różne instytucje, które dają perspektywę rozwoju naszego regionu.

Gala Związku Pracodawców Polska Miedź (FOTO)

 Gala była nie tylko okazją do wspólnej integracji na stopie mniej oficjalnej. Przede wszystkim była okazją do nagradzania osób wyjątkowych dla Związku Pracodawców Polska Miedź. Tym osobom minister Krzysztof KUBÓW i prezes Beata STASZKÓW wręczyli po raz pierwszy statuetki "ASY Związku Pracodawców Polska Miedź". Jak powiedział wiceprezes Paweł KURA: - Są to osoby angażujące się w działalność Związku Pracodawców, osoby dzielące się swoim doświadczeniem i swoją pasją. Wręczenie "ASÓW" to nowy rozdział w historii Związku Pracodawców i corocznie będzie w ten sposób wyróżniać wyjątkowe osoby.

- Związek Pracodawców Polska Miedź zrzesza ok. 120 firm, nie tylko z branży wydobywczej, ale również małe i średnie firmy, które chcą z nami współpracować. Naszym celem jest przede wszystkim wspieranie pracodawców w tym, żeby optymalizowali koszty swojej działalności, nauczyli się jeszcze lepiej zarządzać. Organizujemy w ciągu roku kilkanaście szkoleń, konferencje, seminaria prawne. Postanowiliśmy uczcić osoby, które w ciągu tych kilku lat pomagały nam w naszej pracy - mówi Beata Staszków, prezes zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Pierwszymi "ASAMI" nagrodzono: Łukasza Wereszczyńskiego, Tomasza Iwańca (prezes zarządu Financial Solutions ZM), Andrzeja Niechwieja  (ekspert Związku w zakresie prawa geologiczno-górniczego, ekspert w komisjach Unii Europejskiej), Krzysztofa Safina (profesor Wyższej Szkoły Bankowej), Józefa Kosa (członek Rady Związku, zaangażowany w proces współpracy KGHM i Związku z samorządami), mentorów w programie mentoringowym - Monikę Gazdę wiceprezesa MCKK, Ewę Garbaczewską dyrektor Altkom Akademia Wrocław, Beatę Kozak - pełnomocnika zarządu MCKK i Adama Gąsiorowskiego- wieloletniego menedżera KGHM.

Po wręczeniu "ASÓW" asom Związku Pracodawców Polska Miedź, nastąpiła kolejna miła uroczystość. Lidia MARCINKOWSKA - BARTKOWIAK, Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji   Radosław ŻYDOK, Dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych KGHM Polska Miedź S.A. Koordynator Projektu “Przewodnicy” podsumowali pierwsza edycję Szkoły Przywództwa KGHM . - “Przewodnicy” to unikalne w skali Polski działanie polegające na szkoleniu przyszłych liderów sfery biznesowej i społecznej oraz przygotowywanie ich do pełnienia istotnej roli w dynamicznie zmieniającym się świecie - mówił Radosław ŻYDOK. - Uczestnicy kursu otrzymali wiedzą i umiejętności niezbędne współczesnym menedżerom. Wykładowcy i trenerzy, którzy szkolili przyszłych “Przewodników”, kładli szczególny nacisk na praktyczną stronę zarządzania organizacjami, których otoczenie wymusza ciągłą adaptację, innowacyjność i kreatywność.

Dodajmy iż projekt „Przewodnicy” adresowany jest do młodzieży w wieku 21-25 lat z całej Polski. Na etapie kwalifikacji weryfikowane były zdolności przywódcze kandydatów, a do udziału w Szkole zakwalifikowani zostali tylko ci, którzy wykazali się umiejętnościami w zakresie budowania więzi społecznych oraz zdolnością funkcjonowania w zorganizowanych i hierarchicznych strukturach. Dodatkowymi atutami były ciekawe projekty realizowane w organizacjach pozarządowych. Spośród 31 osób z całej Polski podczas Gali Związku Pracodawców Polska Miedź wyróżniono 6 i nagrodzono 3 najlepszych z najlepszych młodego pokolenia. Pierwszą nagrodę otrzymał Michał Orlik.

Fot. Bożena Ślepecka

 {gallery}galeria/wydarzenia/11_10_19_Pierwsza_Gala_Zwiazku_Pracodawcow_KGHM_fot_BSlepecka{/gallery}