Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

W Legnicy zameldowani są przedstawiciele 57 krajów

LEGNICA. Migracja to naturalna rzecz. Ludzie przeprowadzają się do różnych państw i szukają swojego miejsca na ziemi. Widać to też na ulicach Polski. Sprawdziliśmy, ilu obcokrajowców mieszka w Legnicy, a w zasadzie, ilu z nich jest tutaj zameldowanych. Zgodnie z danymi z Urzędu Miasta oficjalnie swój pobyt w ratuszu potwierdziło 1651 obywateli innych państw niż Polska. Co ciekawe, reprezentują oni aż 57 krajów.

W Legnicy zameldowani są przedstawiciele 57 krajów

Nie dziwi, że najwięcej jest obywateli Ukrainy. Tych, zgodnie z oficjalnymi danymi jest w Legnicy 1330. Oczywiście dane oficjalne nie odzwierciedlają do końca skali, ilu tak naprawdę jest tutaj ludzi spoza Polski, bowiem Od 1 stycznia 2016 roku został zniesiony obowiązek meldunkowy, a zameldowanie służy wyłącznie celom ewidencyjnym i potwierdza fakt pobytu danej osoby w danym lokalu.

- W legnickim Wydziale Spraw Obywatelskich jest zameldowanych 1 651 osób posiadających inne obywatelstwo niż polskie. W sumie w naszym mieście mamy przedstawicieli 57 krajów. Najliczniejsza grupa co wydaje się oczywiste to obywatele Ukrainy (1 330 os). Są też osoby z bardziej odległych kierunków świata: Japonii, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Kuby, Chile czy Gwatemali - mówi Piotr Seifert, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Są też m.in. obywatele Nigerii, Hiszpanii, Dominikany, Bangladeszu czy Szwajcarii.

Liczba osób zameldowanych w Legnicy z podziałem na obywatelstwo (pierwsza "10").

1. Ukraińskie – 1 330
2. Białoruskie - 65
3. Niemieckie – 35
4. Rosyjskie – 33
5. Gruzińskie – 23
6. Armeńskie – 16
7. Greckie – 12
8. Włoskie - 10
9. Wietnamskie – 9
10. Rumuńskie – 9