Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

LEGNICA. Prawie dziewięciuset legnickich gimnazjalistów stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się od kilku lat elektronicznie. Od 1 do 23 czerwca uczniowie trzecich klas gimnazjów mogą składać wnioski o przyjęcie do nowych szkół na rok 2016/2017.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Już od 26 kwietnia kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych mogli zalogować się do systemu naboru https://dolnoslaskie.edu.com.pl i zapoznać z ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy. Zakładka Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych zamieszczona jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Legnicy www.legnica.eu (Dla mieszkańca, Edukacja, Rekrutacja).

Kandydaci z gimnazjów publicznych dokonują zgłoszeń do systemu przy udziale swoich macierzystych szkół. Gimnazja wprowadziły do bazy danych wszystkie informacje o kandydatach. Uczniowie spoza Legnicy oraz absolwenci gimnazjów niepublicznych również mają możliwość udziału w elektronicznym naborze do legnickich szkół ponadgimnazjalnych. Samodzielnie zakładają konto na podanej stronie systemu rekrutacji, po czym zapoznają się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych.

Baza danych obejmuje wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie gimnazjum, a więc: licea ogólnokształcące, technika i zasadnicze szkoły zawodowe. Użytkownicy mogą zapoznać się z opisem ogólnym szkoły i odnaleźć ją na mapie miasta. W informacjach szczegółowych poznają opis profilu klasy, wykaz przedmiotów punktowanych i nauczanych w zakresie rozszerzonym, proponowane języki obce, regulaminy rekrutacji.

W dniach od 1 do 23 czerwca br. potrwa kolejny etap naboru, czyli składanie wniosków. Każdy uczeń gimnazjum będzie mógł złożyć wniosek do trzech szkół ponadgimnazjalnych oraz wskazać nieograniczoną liczbę oddziałów w tych szkołach, do których chciałby uczęszczać. O kolejności przydziału zadecyduje liczba uzyskanych punktów rekrutacyjnych.

Na tym etapie dostępne są aktualizowane na bieżąco statystyki popularności poszczególnych oddziałów, a także dane dotyczące wolnych miejsc. Takie informacje są bardzo przydatne kandydatom i ich rodzicom, pozwalając realnie ocenić możliwości dostania się do wymarzonej szkoły.