Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nowoczesne systemy wspierające służbę zdrowia

LEGNICA.  W jaki sposób pozyskać fundusze na programy w służbie zdrowia, czy nowoczesne systemy mogą wspomóc czy zaszkodzić współczesnej służbie zdrowia? Tego będzie można dowiedzieć się podczas konferencji „Innowacyjne rozwiązania na rzecz służby zdrowia (AI, IoT) – finansowanie, rozwiązania technologiczne, programy i projekty”, która odbędzie się 12 maja br. o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. Konferencja organizowana jest przez Związek Pracodawców Polska Miedź wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Nowoczesne systemy wspierające służbę zdrowia

Seminarium przeznaczone jest w szczególności do dyrektorów placówek zdrowotnych – szpitali, przychodni, laboratoriów, a także kierowników ośrodków POZ Województwa Dolnośląskiego, samorządowców, osób zarządzających w JST, menedżerów i kadry zarządzającej w służbie zdrowia; dyrektorów IT, dyrektorów finansowych, menedżerów działów rozwoju i innowacji, planowania i zarządzania procesami, liderów zmian, innowatorów, ekspertów technologicznych. Jednym słowem wszystkich pracodawcy z obszaru służby i ochrony zdrowia.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało już kilkudziesięciu uczestników, a wśród zaproszonych gości będą m.in. Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego czy Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Banku Gospodarstwa Krajowego czy też Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Będzie okazja zapoznać się z możliwościami finansowania placówek opieki zdrowotnej w różnych obszarach działalności oraz podyskutować z zaproszonymi ekspertami.

- Celem organizowanego przez nas spotkania jest wymiana doświadczeń, dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami, zaproszonymi gośćmi i prelegentami. Wierzę, że pozyskane informacje o źródłach finansowania rozwiązań na rzecz służby zdrowia i zaprezentowane innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia, zostaną wykorzystane w praktyce w szpitalach i ośrodkach zdrowia w naszym regionie – mówi Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

– Innowacje i rozwój są w DNA naszej spółki, dlatego cieszę się na kolejne wspólne przedsięwzięcie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Związku Pracodawców Polska Miedź. To również okazja do budowania historii Centrum Konferencyjnego LSSE, które jest miejscem nie tylko do wymiany dobrych pomysłów, ale też wsparcia. Ciekawi prelegenci to gwarancja wartościowych informacji, które mogą przynieść pozytywne skutki, zarówno dla rozwoju placówek medycznych w Legnicy i okolicach, jak i dla dobra mieszkańców Dolnego Śląska – zaznacza Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Finansowanie innowacji jest jednym z największych wyzwań współczesnego biznesu. Dotyczy to zarówno początkujących firm, jak i dojrzałych organizacji. Wybór strategii finansowania, umiejętność poszukiwania i pozyskiwania środków finansowych na rozwój poprzez innowacje jest dziś ważną kompetencją. Dotacje publiczne są wciąż jednym z najlepszych i najbardziej atrakcyjnych sposobów finansowania projektów, szczególnie w służbie zdrowia. Z jakiego wsparcia mogą korzystać placówki medyczne, skąd pozyskać środki na modernizacje i dalszy rozwój opowiedzą zaproszeni prelegenci:
Piotr Węcławik, Dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia, który opowie o programach realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia, a finansowanych z europejskich funduszy;
dr Piotr Kryjom, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, który opowie szerzej o możliwościach pozyskiwania środków finansowych na rzecz służby zdrowia;
Ewa Nowak-Iskra, Dyrektor Regionu Dolnośląskiego oraz Piotr Grzebalski, Dyrektor programu „Ochrona Zdrowia”/ Dyrektor Biura Relacji z Sektorem Publicznym Bank Gospodarstwa Krajowego, który przybliży finansowanie ochrony zdrowia w ramach współpracy BGK z podmiotami realizującymi działalność leczniczą;
dr Monika Ślęzak, Koordynator Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Medyczne i Zdrowie, Łukasiewicz PORT, która nakreśli uczestnikom realizowane programy europejskie w obszarach związanych ze zdrowiem.
Aleksandra Kukuła, z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Legnicy zrelacjonuje uczestnikom Seminarium jak pozyskać środki na termomodernizację oraz efektywność energetyczną dla obiektów służby i opieki zdrowotnej Nowoczesne rozwiązania w medycynie mogą skutecznie wspierać pracę personelu w diagnostyce i stanowić cenne uzupełnienie relacji lekarza i pacjenta, kluczowej w procesie leczenia. Sztuczna inteligencja oraz IoT może być potężnym sprzymierzeńcem medycyny. Wirtualna obsługa pacjenta to nie przyszłość, a rzeczywistość, z którą będą musiały się zmierzyć wszystkie nowoczesne placówki. Dlatego podczas seminarium będzie można poznać nowoczesne systemy:
ITEO – HelloBot – bot głosowy do automatyzacji połączeń i kampanii telefonicznych; OneConnect – narzędzie dyspozytorskie do zarządzania, nagrywania, translacji do tekstu oraz integracji dowolnego źródła połączeń głosowych.
TECHMO – Wykorzystanie voicebotów w automatyzacji obsługi osób dzwoniących; Wykorzystanie narzędzi głosowego rozpoznawania symptomów niektórych chorób; Wykorzystanie narzędzi dyktowania do przyspieszenia zapisu dokumentacji medycznej.
Sygate – Zastosowania OpenAI w usprawnieniu procesów wewnętrznych szpitali.

Ponadto Tomasz Górecki, Sales Representative CEE, Cardiomatics przedstawi analizy EKG w chmurze, a Śląskie Centrum Radiometrii Środowiskowej Głównego Instytutu Górnictwa zaprezentuje badania dawki promieniowania fotonowego i beta wykonywane metodą detektorów termoluminescencyjnych (TLD).
To nie wszystko. Oprócz tego uczestnicy poznają nowoczesne systemy wspierające służbę zdrowia:
Netizens – MedTech – mobilny spirometr, kiosk medyczny, interaktywny pojemnik na leki; Platforma medyczna MDClick;
ION EMS - inteligentny system monitorowania zużycia energii, który zapewnia oszczędności oraz bezpieczeństwo kluczowych elementów infrastruktury .
Exatel – Security Operations Center (SOC) – wyspecjalizowane centrum bezpieczeństwa, bazujące na trzech fundamentach: ludziach, technologii i procesach/procedurach.

Związek Pracodawców Polska Miedź wraz z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zapraszają do wzięcia udziału w konferencji, która odbędzie się w dniu 12 maja 2023 r w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy (ul. Rycerska 24). Rejestracja na spotkanie odbywa się poprzez formularz: https://forms.gle/ghyVdRE1JU2Yh2VX6

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie internetowej ZPPM:
https://pracodawcy.pl/innowacyjne-rozwiazania-na-rzecz-sluzby-zdrowia-ai-iot-finansowanie/