Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wyborcy wydano błędną kartę

LEGNICA. W obwodowej komisji wyborczej na osiedlu Kopernika w Legnicy wydano błędne karty do głosowania. Ile? To będzie wiadomo dopiero po zakończeniu głosowania, gdy urna zostanie otwarta. - Wyborca zauważył, że otrzymał kartę do głosowania z niewłaściwego okręgu. Zwrócił uwagę komisji, która pod nadzorem urzędu miasta, zweryfikowała wszystkie pozostałe karty do głosowania i miejmy nadzieję, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy- mówi Anna Zych, dyr. delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy.

Wyborcy wydano błędną kartę

Jak to się mogło stać, ze karty z nazwiskami kandydatów przypisanych do okręgu na osiedlu Piekary trafiły do innego okręgu - na osiedle Kopernika?

- Karty z drukarni przewożone są do urzędu miasta i tam są zdeponowane. Komisja, w momencie przeliczania przed wyborami, powinna dokładnie sprawdzić, czy okręg jest właściwy. Widocznie tego nie zrobiła - dodaje Anna Zych.

Na tę chwilę wiadomo o dwóch błędnych kartach. Problem w tym, że nie wiadomo, ile ich trafiło do urny. Pomyłkę wychwycono ok. godz. 12.00, a więc pięć godzin po rozpoczęciu głosowania.

- Czynności zostały wszczęte. W tej chwili urny absolutnie nie można otworzyć. Można to zrobić dopiero po zakończeniu głosowania i przystąpieniu do zliczania głosów - wyjaśnia dyr. delegatury KBW.

Co w sytuacji, gdy okaże się, że jednak błędne karty, z innego okręgu, trafiły do urny w komisji obwodowej na osiedlu Kopernika?

- Ja nie będę gdybać, ja muszę zobaczyć, co będzie wyjęte z urny - ucina Anna Zych.