Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Maciej Kupaj gotowy do wyborczej dogrywki (FOTO)

LEGNICA. Trwa walka o fotel prezydenta Legnicy. W II turze zmierzą się Maciej Kupaj i Joanna Śliwińska-Łokaj. Koalicja Obywatelska osiągnęła znakomity wynik wprowadzając do rady miejskiej 14 radnych (Kupaj przyznał, że liczył na 12). To oznacza większość w RM bez konieczności wchodzenia w jakąkolwiek koalicję. Takiej klarownej sytuacji od dawna nie było w legnickim samorządzie... Kupajowi zabrakło niespełna 3 procent, aby rywalizację wyborczą zakończyć w I turze. - Dziękuję 15 tysiącom 201 osobom, które na mnie zagłosowały. 47,29 procent, to naprawdę potężne zobowiązanie i duża odpowiedzialność, żeby te wybory wygrać. Do wyniku podchodzimy z pełną pokorą. Jeszcze raz wszystkim legniczankom i legniczanom dziękuję - mówił Maciej KUPAJ na briefingu prasowym przed wejściem do Urzędu Miasta.

Maciej Kupaj gotowy do wyborczej dogrywki (FOTO)

Kupaj dziękował za wyborcze wsparcie, ale jednocześnie zadeklarował, że "bez przestoju" rozpoczynają kampanię przed II turą. Biorąc pod uwagę wyniki I tury, to właśnie Maciej Kupaj jest więcej niż zdecydowanym faworytem wyborczej dogrywki (15 201 do 8224 głosów poparcia). Ale kandydat na prezydenta Legnicy woli ponownie wykonać tytaniczną pracę przed decydującym starciem. Przypomnijmy, że podczas konwencji PiS w ubiegłym tygodniu, na konferencji prasowej Joanna Śliwińska-Łokaj pytana o II turę powiedziała, że jest pewne, że zmierzy się w niej z... Maciejem Kupajem. - M.Kupaj: - Jestem przekonany, że kampania przed II turą będzie merytoryczna i programowa.

Oboje kandydaci przyjęli zaproszenie od lokalnych stacji radiowych do wzięcia udziału w debatach wyborczych. 

Ciekawe perspektywy rysują się przez Radą Miejską. Klub radnych KO może już teraz pochwalić się parytetem (po 7 pań i panów), ale to ulegnie raczej na pewno zmianie. Jeśli Maciej Kupaj zostanie wybrany na prezydenta Legnicy, jedną z jego zastępczyń zostanie Aleksandra Krzeszewska. Jeśli Maciej Kupaj wygra w II turze, na jego miejsce w radzie wejdzie Radosława Janowska-Lascar, a na miejsce Aleksandry Krzeszewskiej wejdzie Anna Mokhtari.

KWW KOALICJA OBYWATELSKA - Rada Miejska Legnicy to:

JACZEWSKA-SZYMKOWIAK Karolina Katarzyna, NIEMIEC Piotr Tomasz, TAMIOŁA Tomasz Marcin, KRZESZEWSKA Aleksandra Anna, POTYCZ Jerzy Jan, GUDANOWICZ Łukasz Stanisław, MUCHA Laura, KUPAJ Maciej Patryk, SZYNALSKI Jan, JUCHNIK-POGORZELSKA Urszula Joanna, RABCZENKO Jolanta Katarzyna, BARANOWSKI Arkadiusz Tomasz, WSZELAKA Bogumiła Ewa i ODROWSKA Katarzyna.

Fot.Zbigniew Jakubowski