Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

PWSZ po raz szósty Uczelnią Liderów

LEGNICA. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 5 lipca w Pałacu Królewskim Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Warszawie podczas uroczystości podsumowującej VI edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego została wyróżniona certyfikatem „Uczelnia Liderów 2016”.

PWSZ po raz szósty Uczelnią Liderów

W opinii Komisji Certyfikacyjnej, nasza Uczelnia kształci studentów zgodnie z wymogami rynku pracy, jest otwarta na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wyróżnia się innowacyjnością i nowoczesną ofertą dydaktyczną oraz wysoką jakością kształcenia.

W dalszej części uzasadnienia czytamy, że:
„Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w sposób wzorcowy spełnia kryteria certyfikacyjne określone w regulaminie Programu. Jest uczelnią zarządzaną profesjonalnie, w oparciu o spójny, zorientowany na przyszłość model menedżerski, zbudowany zgodnie z paradygmatami TQM. W sposób ciągły, systematyczny i ukierunkowany na osiągnięcie trwałego rezultatu Szkoła wdraża nowoczesne rozwiązania organizacyjne, dydaktyczne i naukowo-badawcze, nierzadko o innowacyjnym charakterze, co potwierdza wysoki wynik punktowy we wszystkich kategoriach poddanych ocenie w Programie.

Ponadto, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyznano Certyfikat Złoty „Uczelnia Liderów”. Takie wyróżnienie otrzymują tylko uczelnie, które po raz szósty uzyskały certyfikat zwykły. Wyróżnienie potwierdza, że rozwiązania w zakresie edukacji praktycznej studentów, innowacyjności kształcenia i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym mają charakter trały i systemowy, co potwierdza sześciokrotnie pozytywny wynik certyfikacji w Programie.

W opinii recenzentów  „Uczelnia należy do grona najlepszych polskich szkół wyższych co potwierdzają między innymi wyniki rankingów i akredytacji w obszarze jakości kształcenia. PWSZ im. Witelona w Legnicy aktywnie współpracuje z otoczeniem społecznym, podejmuje skuteczne wysiłki na rzecz umiędzynarodowienia kształcenia i badań naukowych, wspiera absolwentów w aktywnym starcie na rynku pracy. Uczelnia, corocznie zaskakuje nowymi, innowacyjnymi projektami i rozwiązaniami w obszarze edukacji praktycznej i współpracy z otoczeniem”.
Podkreślenia wymaga również fakt, iż Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uzyskała certyfikaty jako jedna z najwyżej ocenionych uczelni spośród wszystkich instytucji akademickich ocenianych w tegorocznej edycji Konkursu.

W trakcie gali Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski odebrał również nagrodę specjalną „Aurea Praxis. Wyróżnienie otrzymał za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania idei edukacji dla runku pracy i gospodarki gospodarczej.

Nagrodę „Aurea Praxis” przyznano Rektorowi naszej Uczelni w dowód uznania dynamicznego rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy, która w sposób wzorcowy reaguje na wyzwania lokalnego rynku pracy, skutecznie wprowadza innowacje edukacyjne oraz konsekwentnie pomnaża swój kapitał relacyjny, angażując się w rozliczne przedsięwzięcia rozwojowe, naukowe, kulturalne i społeczne na rzecz społeczności lokalnej Legnicy i Dolnego Śląska, z których większość realizowana jest przy osobistym udziale Rektora.

W gali uczestniczyły władze naszej Uczelni: Rektor – prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski, Prorektor ds. Nauki i Wspólpracy z Zagranicą prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz oraz Zastępca Kanclerza – mgr Jerzy Stefaniak.

Tytuły „Uczelni Liderów” przyznaje Komisja Certyfikacyjna złożona z naukowców reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski. Komisja pracuje pod przewodnictwem prof. dr. hab. Dariusza Rotta, wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, do 2013 roku członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.