Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nowe, praktyczne specjalności w PWSZ

LEGNICA. PWSZ im. Witelona w Legnicy wprowadziła nowe specjalności kształcenia na kierunkach studiów na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

Nowe, praktyczne specjalności w PWSZ

Studenci Informatyki będą programować aplikacje mobilne i internetowe

Od drugiego roku studiów studenci kierunku Informatyka zaczynają kształcić się na wybranej przez siebie specjalności, która umożliwia uzyskanie wykształcenia informatycznego ukierunkowanego na konkretny dział informatyki. Oprócz takich specjalnosci jak systemy i sieci komputerowe, oraz grafika komputerowa na kierunku wprowadzono nową specjalność – programowanie aplikacji mobilnych i internetowych !

Specjalność ta została opracowana w efekcie doświadczeń we współpracy z pracodawcami – przedstawicielami sektora IT z terenu województwa dolnośląskiego, specjalizujących się w zakresie wytwarzania oprogramowania.

Oprócz klasycznych zajęć dydaktycznych, studenci mają również możliwość uczestniczenia w dodatkowych aktywnościach realizowanych wspólnie z pracodawcą. Uczą się kilku języków programowania, zasad projektowania wydajnych i niezawodnych aplikacji, zarządzania projektami oraz pracy zespołowej. Studenci poznają architektury najważniejszych platform i systemów operacyjnych, środowisk i narzędzi developerskich.

Nowe specjalności na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji

Na inżynierskim kierunku studiów – Zarządzanie i inżynieria produkcji od nowego roku akademickiego do programu kształcenia wprowadzono dwie nowe specjalności – inżynierię motoryzacyjną oraz konwersję energii i inżynierię energetyczną !

Absolwenci specjalności inżynieria motoryzacyjna będą posiadali:
- ogólną wiedzę techniczną dotyczącą budowy, obsługi i eksploatacji środków transportu drogowego oraz podstaw zarządzania systemami transportowymi,
- pogłębioną wiedzę i umiejętności w zakresie systemów napędowych i sterowania, eksploatacji i niezawodności oraz zagadnień bezpieczeństwa, ekologii i ochrony środowiska systemów transportowych,
-  wiedzę o podstawach organizacji, konstruowania i wytwarzania środków transportu kołowego,
- wiedzę i umiejętności w zakresie naprawy i recyclingu pojazdów samochodowych, przydatną rzeczoznawcom samochodowym, którzy zajmują się oceną i likwidacją szkód komunikacyjnych.

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest jednym z niewielu wydziałów w Polsce, który oferuje kształcenie studentów na potrzeby małej i mikro-energetyki w obszarze gospodarki komunalnej oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Dlatego też by sprostać oczekiwaniom przemysłu oraz studentów wprowadzono do programu kształcenia nową specjalność – konwersja energii i inżynieria energetyczna.

Absolwent tej specjalności ma wiedzę oraz umiejętności techniczne i ekonomiczne niezbędne do przygotowania i prowadzenia między innymi:
- inwestycji w obszarze małej i mikro energetyki,
- inwestycji modernizacyjnych w obszarze małej i mikro energetyki,
- inwestycji modernizacyjnych prowadzących do poprawy efektywności energetycznej wytwarzania, przesyłania i wykorzystywania nośników energii,
- termomodernizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej,
- konstruowania małych oraz mikro systemów i instalacji energetycznych,
- nadzoru eksploatacyjnego małych oraz mikro systemów i instalacji energetycznych,
- sporządzania audytu i certyfikatu energetycznego budynków.

Lean Management – nowa specjalność na kierunku Zarządzanie!

Na kierunku Zarządzanie uruchomiono nową specjalność – lean management. Absolwent specjalności ma wiedzę oraz umiejętności praktyczne dotyczące zastosowania nowoczesnej koncepcji organizacji i zarządzania lean management. Zna i potrafi wykorzystać w praktyce takie metody i techniki jak: lean manufacturing, 5S, Kaizen, Kanban, VSM, SMED oraz inne. Potrafi zastosować lean management w różnych obszarach funkcjonowania organizacji, m.in.: w produkcji, logistyce, pracy biurowej i innych