Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Dla pacjentów opieka i... woda

LEGNICA. Nowe dystrybutory, woda butelkowana i skrócony czas pracy. W legnickim szpitalu szykują się na nadchodzącą falę upałów. Niewielkie gesty, które mogą mieć w tych gorących dniach ogromne znaczenie.

Dla pacjentów opieka i... woda

- W czasie trwających upałów nie zapominamy o naszych pacjentach. Zakupiliśmy ponad 1000 butelek wody o pojemności 1,5 litra, które są obecnie przekazywane na oddziały zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem. Dostarczyliśmy również dodatkowe 19-litrowy dystrybutory wody. Chcemy w ten sposób zapewnić pacjentom komfort oraz odpowiednie nawodnienie podczas tych bardzo gorących dni. Oczywiście wodę otrzymują również pracownicy naszego szpitala- mówi Krzysztof Maciejak, rzecznik prasowy legnickiego szpitala.

Upał doskwiera nie tylko pacjentom, ale i pracownikom szpitala. Stąd kolejna decyzja dyrekcji.

- W związku z prognozowanymi upałami podjąłem decyzję o wydaniu w zarządzenia skracającego w bieżącym tygodniu czas pracy pracowników administracyjnych oraz pracowników obsługi wykonujących pracę w pomieszczeniach nieposiadających klimatyzacji do 6 godzin dziennie, z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia. Jednocześnie wprowadzam możliwość rozpoczęcia pracy już od godziny 6.00, aby część obowiązków mogła być realizowana przed wystąpieniem najwyższych temperatur - mówi Maciej Leszkowicz, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Wiadomo, że personel medyczny, odpowiedzialny za ciągłość opieki nad chorymi skracać dyżurów nie może. Tu dyrekcja zobowiązała kierowników poszczególnych komórek organizacyjnych, by zapewnili pracownikom możliwie komfortowe warunki pracy.

Dodaj komentarz

Wyślij