Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

W KGHM konferencja z okazji 60-lecia odkrycia złoża rud miedzi

LUBIN. Goście z branży wydobywczej, przedstawiciele oddziałów KGHM, osoby związane ze światem naukowym i wielu innych  wzięło udział w konferencji pt. „60 lat doświadczeń inspiracją do nowych wyzwań”. Spotkanie zaplanowano na dwa dni. Pierwszy to prelekcje i wykłady w Centrali miedziowej spółki, drugi to sesje w terenie, czyli zjazdy do kopalń Polskiej Miedzi.

W KGHM konferencja z okazji 60-lecia odkrycia złoża rud miedzi

Dwudniowa konferencja w Centrali KGHM to jubileuszowe spotkanie  zorganizowanej z okazji 60-lecia odkrycia złoża rud miedzi na monoklinie przedsudeckiej. - Dzisiaj to my jesteśmy spadkobiercami dokonań naszych poprzedników, mamy przywilej czerpania z ich wiedzy i niejednokrotnie bardzo trudnych doświadczeń, ale jesteśmy również zobowiązani do poszukiwania nowych, własnych wyzwań. Żyjemy w regionie, w  którym niemal wszystko powstało dzięki miedzi i dla miedzi. Z perspektywy ostatnich 60 lat nikt nie ma wątpliwości, że dla dynamiki rozwoju regionu odkrycie miedzi miało i ma przełomowe znaczenie – mówił na wstępie konferencji Piotr Walczak, prezes zarządu ds produkcji w KGHM Polska Miedź. 

60 - lecie odkrycia złoża rud miedzi to święto miedziowej geologii, mówili zebrani na konferencji. - Każda rocznica, a szczególnie okrągła to nasze wielkie święto, dlatego chcemy też ją uczcić w naszym gronie i geologów, którzy dla nas pracują. Chcemy też wymienić się doświadczeniami, wiedzą i porozmawiać o wyzwaniach, bo pomimo, ze złoże wydaje się znane i rozpoznane, to naprawdę mamy poważne wyzwania związane z głębokością i zagrożeniami gazowymi. Jest o czym rozmawiać - mówili organizatorzy. 

W spotkaniu i rozmowach wzięli udział nie tylko dyrektorzy kopalń, geolodzy czy osoby z grona KGHM i spółek związani z wydobyciem i produkcją, ale również wielu przedstawicieli świata naukowego z takich uczelni, jak AGH w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego, Śląskiego czy Jagielońskiego. Nie zabrakło przedstawicieli Ministerstwo Środowiska, WUG -  u czy Okręgowego Urzędu Górniczego. 

W sobotę od rana uczestnicy konferencji udadzą się na wycieczki do kopalń KGHM, by dokładnie prześledzić cały proces wydobycia rud.

Powiązane wpisy