Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

ZWR O/KGHM pomaga uruchomić nową klasę w ZS MCKK

LUBIN. Od 1 września w Zespole Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr rusza nowa szkoła branżowa. Młodzież będzie kształcona na kierunku operator zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych. Uczniowie odbędą praktyki w Zakładach Wzbogacania Rud i to tam znajdą w przyszłości zatrudnienie. Klasa ta zostanie uruchomiona we współpracy MCKK i ZWR. Wszystko w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” prowadzonego w regionie przez KGHM Polska Miedź S.A.

ZWR O/KGHM pomaga uruchomić nową klasę w ZS MCKK

Program „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” to patronacki projekt KGHM Polska Miedź S.A., który obejmuje kilka szkół na terenie Zagłębia Miedziowego. W ramach współpracy oddziały KGHM wspierają szkoły w kształceniu młodzieży z ukierunkowaniem na potrzeby Polskiej Miedzi. Nowa klasa szkoły branżowej w MCKK zacznie funkcjonować we wrześniu 2020 i docelowo ma liczyć 16 osób.

- Kilka lat temu Zakłady Wzbogacania Rud zgłosiły się do nas z potrzebą doszkolenia i podniesienia kompetencje pracowników już zatrudnionych w ZWR / KGHM Polska Miedź S.A.. Wtedy wypracowaliśmy wspólnie taki pomysł, że przygotowujemy osoby, które już mają praktyczne doświadczenie do egzaminu eksternistycznego. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 100 pracowników. Podnieśliśmy ich kompetencje i dostosowaliśmy ich wykształcenie formalne do pracy, którą wykonują. Część z nich na poziomie szkoły branżowej, a druga część dostała tytuł technika. To był jakby taki pierwszy etap. ZWR wyjątkowo zaangażowały się, dbające o motywację pracowników. Następnym etapem tego kształcenia jest powołanie klasy kształcącej w zawodzie operator zespołu maszyn przeróbczych w zakresie szkoły branżowej. Od 20 lat, na naszym terenie, nie ma żadnej szkoły, która by kształciła w tym zawodzie więc potrzeba jest duża. W zakładzie pracy jest zmiana pokoleniowa. W tej chwili pracujemy z ZWR nad planami nauczania i programem. Kształcenie praktyczne będzie musiało być oparte o ciąg technologiczny ZWR – informuje Monika Gazda, wiceprezes zarządu MCKK w Lubinie.

Młodzież rozpocznie praktyki na terenie ZWR już od drugiego półrocza pierwszej klasy.

Powiązane wpisy