Program Społecznej Odpowiedzialności EKO-Zdrowie dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A.
LUBIN. KGHM Polska Miedź w ramach Programu Społecznej Odpowiedzialności EKO-Zdrowie, zaprasza pracowników KGHM na kontynuację bezpłatnych badań tomografii komputerowej obejmujących: wczesne wykrywanie raka płuc, diagnostykę rozedmy oraz ocenę zwapnień w tętnicach wieńcowych.

Program badań zostaje wznowiony po przerwie związanej z epidemią koronowirusa, a jego kontynuacja wydłużona do połowy kwietnia 2021 r.
Badania prowadzone są przez personel medyczny „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A., w szpitalu MCZ przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 54 w Lubinie, pracownia tomografii komputerowej, I piętro, budynek D-40, pokój nr 101 – do 15 kwietnia 2021 r., bądź do wyczerpania wolnych miejsc, wg ustalonych terminów rejestracji.
Pracownicy KGHM mogą rejestrować się na badania w dniach: poniedziałek – piątek, w godzinach 7.00 – 18.00 w następujący sposób:
telefonicznie pod numerem: 887 842 993
osobiście w pokoju nr 101 szpitala „MIEDZIOWEGO CENTRUM ZDROWIA” S.A. przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 54 w Lubinie, budynek D-40.
Pracownik KGHM z tytułu wykonanego badania ponosi koszt podatku i składek ZUS.
Każdy pracownik KGHM Polska Miedź S.A., przed przystąpieniem do wykonania badań, zobowiązany jest do wypełnienia i podpisania 4 oświadczeń:
Oświadczenie - potwierdzenie zatrudnienia w KGHM PM S.A. + klauz. inf. KGHM PM S.A.
Oświadczenie - zgoda na badanie przesiewowe TK z użyciem promieniowania jonizującego
Ankieta dla uczestników badania przesiewowego TK
Oświadczenie – RODO
Oświadczenie – o opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i oskładkowaniu składkami na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne
Ponadto każdy pracownik KGHM Polska Miedź S.A., który zgłasza się na badania jest zobowiązany do posiadania swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego.
Przypominamy również o konieczności posiadania maseczki ochronnej podczas wejścia na teren szpitala MCZ oraz informujemy, że badanie tomografii komputerowej będzie się odbywało również z użyciem przez badanego maseczki ochronnej.
Do połowy kwietnia 2021 r. maksymalna ilość przebadanych pracowników nie może przekroczyć: 4 164 osób.
Technika badania:
skanowanie w tomografie komputerowym trwa krótko (7 - 9 sekund),
nie wymaga podania środka kontrastowego,
nie wymaga bycia na czczo,
nie wymaga badania poziomu kreatyniny we krwi,
nie wymaga odstawienia jakichkolwiek leków na czas badania.
Przebadani pracownicy wymagający dalszego diagnozowania/leczenia, lub u których wynik jest niepewny, albo wymaga powtórzenia za rok, zostaną skierowani na konsultację do lekarzy diagnostów oraz odpowiednich/dedykowanych poradni specjalistycznych w ramach NFZ. Dalsza diagnostyka, w tym również powtórne badania nie są objęte zasadami przeprowadzanych bezpłatnych badań tomografii komputerowej.