Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nie boimy się kryzysów - projekt finansowany przez Fundację KGHM

LUBIN. Od lipca 2020 roku trwał program pomocowy dla rodzin z Zagłębia Miedziowego sponsorowany przez Fundację KGHM Polska Miedź a realizowany przez Specjalistyczną Poradnię Rodzinną im. Beretty Molla w Lubinie. Z szeregu spotkań i wykładów skorzystało 500 osób. Ostatni wykład odbędzie się w środę 23 czerwca.

Nie boimy się kryzysów - projekt finansowany przez Fundację KGHM

By wziąć udział w ostatnim, trzynastym wykładzie online w ramach projektu „Nie boimy się kryzysów, czyli profilaktyka i zwalczanie kryzysów w rodzinach na terenie Zagłębia Miedziowego”, który odbędzie się 23 czerwca o godzinie 19:30 wystarczy wysłać e-mail na adres poradni Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Celem projektu poza tym, by zapobiec i zwalczyć kryzysy w rodzinach, było też wyposażenie beneficjentów projektu w takie umiejętności, które będą trwały po zakończeniu projektu, czyli nie na takiej zasadzie, że tylko pomagamy doraźnie i ta osoba wraca do swojej rzeczywistości i nie jest nadal w stanie radzić sobie w kryzysie. Zależało nam bardzo na tym, by dać takie umiejętności taki człowiek będzie mógł wykorzystywać w dalszym swoim życiu po zakończeniu projektu. Myślę, że to się udało. Po spotkaniach wykładowych i warsztatowych przeprowadzaliśmy ankiety wśród uczestników i wynika z nich, że zdecydowana większość osób, które brały udział ocenia treści, które przekazywaliśmy jako bardzo przydatne i deklarują, że będą je wykorzystywali w przyszłości w dalszym życiu - mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. Beretty Molla w Lubinie.

Projekt był finansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź i od początku pozwolił na przeprowadzenie 12 wykładów, 600 spotkań indywidualnych ze specjalistami, 6 sesji warsztatowych. Początkowo spotkania były stacjonarne, później zdecydowano się na formę online.

Powiązane wpisy