Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ścinawski jarmark ze Św. Mikołajem (FOTO)

ŚCINAWA.  Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie  z niezmordowaną, pełną pomysłow dyrektor Anną PODBUCKĄ przeszedł do historii. I działo się sporo w budynku Centrum, jak i na terenach wokół. Na zewnątrz na kilkunastu stoiskach można było zaopatrzyć się we wszystko co potrzebne na świątecznych stole, a także co potrzebne do przygotowania świat. 
Mimo przenikliwego zimna, wszystkie stoiska jarmarku były oblegane. Nie tylko to z markowym winem grzanym serwowanym przez Jerzego JURKIEWICZA z Prochowic , szefa firmy RIVA, który wina dostarcza nawet do kancelarii Prezydenta RP. - Jesteśmy obecni na wielu świątecznych jarmarkach w regionie, ale ten w Ścinawie ma swój taki rodzinny klimat i nastrój - powiedział Jerzy Jurkiewicz.

Ścinawski jarmark ze Św. Mikołajem (FOTO)

Sporo ludzi  na zewnątrz... i  niesamowity tłok w środku. Z jednej strony potężna kolejka do Św. Mikołaja bo dzięki hojności ścinawskiego samorządu przygotowano paczki dla WSZYSTKICH dzieci ze Ścinawy.

Z kolei na scenie sali widowiskowej nieprawdopodobne tłumy rodziców oglądających koncerty dziecięcych zespołów w różnych kategoriach wiekowych działających pod szyldem CKiT w Ścinawie . Oglądaliśmy piękne wykonanie jasełek i słuchaliśmy światowych przebojów w wykonaniu dzieci i młodzieży ścinawskiej. O popisach tanecznych powiedzmy tylko, że byłą to perfekcj na najwyższym tanecznym poziomie. A wśród oglądających burmistrz Krystian KOSZTYŁA, którego młodszy synek występował na scenie...

A jak komuś było mało to w jeszcze innej sali odbywały się ekowarsztaty. Panie instruktorki uczyły wykonywać ozdoby choinkowe i nawet same choinki z materiałów ekologicznych, nie zagrażających środowisku naturalnemu. Spory powodzeniem cieszył się jarmark książki...przeczytanej. Pomysł oryginalny i ku naszemu zaskoczeniu okazał się przysłowiowym strzałem w "10". Cenne pozycje książkowe można było kupić w cenie ...2 zł za książkę. Niektórzy brali po kilkanaście książek .

Kilka godzin świetnej zabawy w CTiK w Ścinawie wprowadziło dzieci i dorosłych w atmosferę zbliżających się świąt.

Fot. Zbigniew Jakubowski

{gallery}galeria/kultura/11-12-22-jarmark-scinawa-fot-zbogniew-jakubowski{/gallery}

Powiązane wpisy