Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Inwestycyjny rozmach KGHM potwierdził wiceprezes zarządu

LUBIN. - Na pewno będziemy dużo inwestować na Dolnym Śląsku. Wybudowanie jednego szybu to koszt od 2,5 do 3 mld zł, a będziemy budować co najmniej trzy szyby - jest to konieczność celem zapewnienia dostępu do depozytu oraz zachowania ciągłości produkcji. Jest to wyzwaniem finansowym, ale również wyzwaniem jest zbudowanie całego łańcucha logistycznego, żeby to wszystko zrealizować w odpowiednim harmonogramie rzeczowo-finansowym. Kolejne inwestycje, które planujemy są związane z pracą pod ziemią w warunkach mało sprzyjających – robotyzacja, automatyzacja, wdrażanie AI w energetyce, zarządzanie danymi i optymalizacja procesów. Pamiętamy również o ciągu hutniczym. - powiedział Piotr KRZYŻEWSKI wiceprezes KGHM podczas konferencji "Dolny Śląsk. Mikrokosmos Inwestycji" we Wrocławiu.
Wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A. ds. finansów wziął udział w panelu "Model gospodarczy dla regionu Dolnego Śląska w obliczu zmieniającej się demografii, konkurencyjności oraz dostępu do surowców". 

Inwestycyjny rozmach KGHM potwierdził  wiceprezes zarządu

 Już wiadomo, że KGHM Polska Miedź ma zamiar wybudować co najmniej dwa-trzy nowe szyby górnicze. Gdzie? Szyb GG-2 już powstaje w miejscowości Słone w gminie Żukowice. Będzie to szyb wdechowo o funkcji materiałowo-zjazdowej. Kolejny szyb KGHM zamierza budować w Retkowie w gminie Grębocice i będzie to szyb o zadaniach zbliżonych do tego pierwszego.

To znak, że miedziowy koncern zmierza rozpocząć wydobycie rud miedzi w tzw. Głogowskim Okręgu Przemysłowym.

Uczestnicy konferencji podkreślali rozmach inwestycyjny KGHM i to, że będą to inwestycje lokalne , w Zagłębiu Miedziowym .

– “Dolny Śląsk. Mikrokosmos inwestycji” to nie tylko bardzo ważna, ale również bardzo merytoryczna i interesująca konferencja gospodarcza, organizowana przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju, w której uczestniczyłem dzisiaj razem z samorządowcami i przedstawicielami sektora przedsiębiorczości. Partnerem wydarzenia jest Forbes.pl W naszym regionie sukcesywnie stawiamy na rozwój gospodarczy. Dolny Śląsk przyciąga globalnych inwestorów, ale również jako samorząd województwa wspieramy regionalnych przedsiębiorców z sektora MMŚP. To sprzyja tworzeniu innowacyjnej gospodarki. Warto wspomnieć, że Dolny Śląsk jest krajowym liderem jeżeli chodzi o liczbę zarejestrowanych startupów. Konferencja “Dolny Śląsk. Mikrokosmos inwestycji” to okazja do debaty o szansach rozwojowych województwa, o potencjale przedsiębiorczości, który dobrze wspierany będzie kreował przyszłość naszej regionalnej gospodarki. To również okazja do tego, aby porozmawiać jak potencjał gospodarczy skupiony wokół Wrocławia przełożyć na równomierny rozwój całego województwa – powiedział Paweł Gancarz – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Powiązane wpisy