Hutnicy KGHM świętują (FOTO)
LUBIN. Hutnicze święto trwa. Punktualnie o godz. 9, pod siedzibą centrali KGHM odbyła się tradycyjna hutnicza pobudka. Udział w niej wzięła kadra zarządzająca miedziową spółką. Nie zabrakło oczywiście Orkiestry Zakładowej KGHM i Mażoretek Huty Miedzi Głogów.
- Proces produkcji miedzi to nie tylko ciężka praca, ale wręcz alchemia – mówił dyrektor Huty Miedzi LEGNICA, Mariusz RZEPCZYŃSKI. - Na początku procesu mamy czarny koncentrat, który zawiera od 14 do 25 procent miedzi, kompletnie nie przypomina tego metalu, który jest finalnym produktem, o zawartości 99,9 procent miedzi – wyjaśniał. – To konkretny łańcuch zdarzeń fizyko-chemicznych, który należy zrealizować, aby osiągnąć ten efekt - dodał. Obecnie w Hucie Miedzi Legnica zatrudnionych jest 882 pracowników. Wszyscy codziennie mierzą się z wymagającymi warunkami pracy – od ekstremalnych temperatur po precyzyjne procesy rafinacji. Nasza huta nieustannie inwestuje w nowe technologie, aby zminimalizować wysiłek fizyczny pracowników. Na chwilę obecną realizujemy jeden z ważniejszych procesów, tak zwaną technologię bezpodkładkową. Po uruchomieniu praktycznie rzecz biorąc eliminuje się najcięższy fizyczny obszar wykonywania tej pracy . Mamy powody aby świętować !
Tradycji stało się zadość i w dniu centralnych obchodów hutniczego święta, na dziedzińcu Centrali KGHM zagrała zakładowa orkiestra Huty Miedzi Głogów. Swoje umiejętności zaprezentowały również mażoretki. Cały występ oglądali członkowie zarządu i pracownicy Centrali KGHM. Po występie goście udali się do Głogowa na przygotowania do uroczystej centralnej akademii hutniczej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.
Po południu zaplanowano tradycyjne biesiady: karczma piwna dla panów i babski comber dla pań.
W niedzielę natomiast, 11 maja, w głogowskiej kolegiacie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji hutników i ich rodzin. 17 maja z kolei w parku w Legnicy odbędzie się wielki piknik hutniczy gdzie o podnbiebienia smakoszy zadba miedziowa spółka Lubinpex.
Fot. zj