Koniec roku w lubińskiej SP5. Odblaski, wyremontowane wnętrza...(FOTO)
LUBIN. Zakończenie roku szkolnego to tradycyjnie czas podsumowań, wręczania świadectw z czerwonym paskiem i podziękowań. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 5 przy ulicy Kilińskiego w Lubinie, gdzie załoga i uczniowie mają powody do zadowolenia. Za placówką czas ważnych remontów, a w ręce dzieci – dzięki inicjatywie rodziców – trafiły gadżety poprawiające bezpieczeństwo. Uroczysty apel w popularnej lubińskiej "Piątce" był doskonałą okazją do podziękowania za minione miesiące nauki. Jak podkreśla dyrekcja, był to również rok istotnych zmian w szkolnej infrastrukturze, a to jeszcze nie koniec prac.
– Dziękuję wszystkim uczniom za całoroczną pracę, rodzicom za wsparcie i współpracę, a nauczycielom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie i troskę o rozwój naszych dzieci. Miniony rok przyniósł również ważne zmiany w naszej szkole. Zakończyliśmy remont łazienek dla chłopców i dziewcząt na II piętrze, wykonaliśmy modernizację instalacji elektrycznej oraz odnowiliśmy hol na II piętrze. Dzięki tym inwestycjom szkoła staje się bardziej bezpieczna, funkcjonalna i przyjazna dla uczniów. Przed nami kolejne działania. W czasie wakacji przeprowadzony zostanie remont łazienki dla dziewcząt na I piętrze, aby od nowego roku szkolnego uczniowie mogli korzystać z jeszcze lepszych warunków – wylicza Joanna Wróblewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie. – Życzę wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji. Niech będzie to czas odpoczynku, nabierania sił i pięknych wspomnień. Do zobaczenia we wrześniu – dodaje pani dyrektor.
Oprócz dyplomów i kwiatów, na zakończenie roku szkolnego na uczniów czekała praktyczna niespodzianka. Z funduszy Rady Rodziców zakupiono specjalne opaski odblaskowe. Mają one służyć najmłodszym nie tylko podczas rozpoczynających się właśnie wakacji.
– Chcemy, aby nasze dzieci nie tylko czuły się bezpiecznie, ale także były bezpieczne. Z tej okazji zakupiliśmy dla wszystkich blisko czterystu uczniów odblaskowe opaski bezpieczeństwa, które – mamy nadzieję – pomogą naszym pociechom wyróżniać się na chodnikach, drogach, placach zabaw, aby były bardziej widoczne, szczególnie po zmroku, który z każdym dniem niestety będzie zapadał coraz szybciej – komentuje Kasper Nowak, przewodniczący Rady Rodziców w SP5 w Lubinie. – Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i kadrze oraz uczniom, czyli całej społeczności naszej szkoły za kończące się właśnie 10 miesięcy wytężonej pracy włożonej w wychowanie naszych dzieci. Dziękuję także Panu Prezydentowi Robertowi Raczyńskiemu i Panu Naczelnikowi Andrzejowi Pudełko za wyznaczanie dobrego kierunku rozwoju edukacji w naszym mieście. Czujemy się zaopiekowani i wierzę, że ta współpraca już niebawem przyniesie kolejne wymierne efekty w postaci zwiększania poczucia bezpieczeństwa w naszej szkole – dodaje Nowak.
Wszystko wskazuje na to, że placówka przy ulicy Kilińskiego wkrótce zyska kolejne powody do radości. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, we wspólnych planach lubińskiego magistratu oraz Rady Rodziców jest już zakup specjalistycznego sprzętu, który ma stanowić mocne wsparcie dla szkoły.
Fot. pem

Dodaj komentarz