Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Bema już nieprzejezdna, ruszył remont

LUBIN. Urząd Miejski w Lubinie rozpoczął II etap przebudowy ulic Bema, skrzyżowania 1 Maja z  Tysiąclecia i fragmentu Skłodowskiej. Kierowcy musza pamiętać o trudnościach, jakie pojawiły się przy Bema. Ulica jest już zamknięta. Nie przejedziemy tamtędy do szpitala, ani do Przychodni Zdrowia. Kompleksowa przebudowa wspomnianych ulic to koszt blisko 6 mln złotych. 

Bema już nieprzejezdna, ruszył remont

 W listopadzie 2016 roku po blisko dwóch miesiącach od pierwotnego terminu zakończenia prac oddano do użytku remontowaną ulice 1 Maja w Lubinie. Ruszył II etap kompleksowej przebudowy tamtejszych ulic. Zamknięto już zupełnie ulicę Bema, która po remoncie będzie służyła już tylko mieszkańcom okolicznych bloków. Nowa ulica dojazdowa do szpitala i przychodni pojawi się na miejscu dotychczasowych nieużytków za była siedzibą Społem. Podczas remontu ulicy 1 Maja przygotowano już wypusty, które będą łączył kilka małych wewnętrznych uliczek w tamtejszym rejonie.

- Nowa ulica Bema to prosto od przychodni przy skrzyżowaniu wjazdu do hospicjum. Tam powstanie małe rondo, potem będzie ulica, która wepnie się w ulicę 1 Maja. Prace remontowe dotyczą fragmentu ulicy M.C. Skłodowskiej od skrzyżowania z Aleją Niepodległości, czyli nieopodal Pałacu Ślubów aż do skrzyżowania z Tysiąclecia, czyli w okolicy starej stacji benzynowej. W tym miejscu planujemy budowę ronda   - tłumaczy Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. 

Koszt całej przebudowy to 5 mln 700 tysięcy złotych, z czego 4,7 mln zł pokryje Powiat, a resztę miasto. Utrudnienia powinny zakończyć się latem tego roku. Wówczas planuje się oddanie ulic już po remoncie do użytku. 

Powiązane wpisy